دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ |۱۹ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 27, 2024
سید محسن حسینی دیباجی

حوزه/ مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان سمنان با بیان اینکه ۲۳۰ مربی در سپاه و بسیج استان سمنان فعالیت می‌کنند، گفت: از این تعداد ۱۳۰ نفر پاسدار و ۱۰۰ نفر بسیجی هستند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن حسینی دیباجی، در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت علامه متفکر کارشناس برجسته شیعه در اسلام‌شناسی شهید مرتضی مطهری و تبریک روز معلم اظهار کرد: ۱۲ اردیبهشت ماه سالروز شهادت این بزرگ‌مرد انقلابی و معلم شهید است که با عنوان هفته عقیدتی سیاسی نام‌گذاری شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی دیباجی با اشاره به اهمیت بزرگداشت روز معلم بیان کرد: نقش فرهنگیان و مربیان در تربیت نسل جوان مومن و انقلابی نقشی بی‌بدیل است و باید برای ارتقای آن تلاش شود.

وی با اشاره به اینکه در این روز تجلیل از مربیان، هادیان سیاسی و مروجان فرهنگ دینی در دستور کار قرار دارد، افزود: در مجموع ۲۳۰ مربی در سپاه و بسیج استان سمنان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۱۳۰ نفر در سپاه و ۱۰۰ نفر در بسیج نواحی استان سمنان فعال هستند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان گفت: در سالروز شهادت شهید مطهری و روز عقیدتی سیاسی از این مربیان تجلیل می‌شود و از تعداد ۴۰ نفر از مربیان برجسته که بیشترین فعالیت را داشتند تقدیر به عمل می‌آید.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید مطهری از دیدگاه رهبر معظم انقلاب گفت: اگر جوانان تفکر شهید مطهری را الگو و سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهند مسیر دست یابی به تمدن نوین اسلامی و آینده روشن برای رسیدن به ایران قوی محقق می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی دیباجی خاطرنشان کرد: شهید مطهری یک علامه متفکر و اسلام‌شناس شیعه بود و بنیه فکری انقلاب اسلامی ایران با تفکر ایشان شکل گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته عقیدتی سیاسی از هشتم اردیبهشت آغاز می‌شود، تصریح کرد: همایش بزرگداشت استاد شهید مطهری در سراسر استان روز ۱۲ اردیبهشت برگزار می‌شود و تجلیل از مربیان و مدیران برتر سپاه و بسیج، غبارروبی از مزار شهدا، فضاسازی تبلیغاتی در سطح نواحی، حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت با استفاده از سخنان استاد شهید مطهری از برنامه‌های عمومی در این هفته به شمار می‌رود.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان سمنان گفت: برگزاری نشست‌های بصیرتی و حلقات صالحین با موضوع ترویج تفکرات شهید مطهری در سطح پایگاه‌های مقاومت با هدف آشنایی نسل جوان با تفکرات شهید مطهری در این هفته در دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه اگر نسل جوان کتاب‌های شهید مطهری را مطالعه کند فکر او در مقابل تمام انحرافات دشمن بیمه می‌شود، اضافه کرد: کرسی‌های آزاداندیشی و ارائه مقالات با موضوع مسئله فلسطین در منظومه فکری شهید مطهری به همت بسیج طلاب و بسیج دانشجویی در سراسر استان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی دیباجی از برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی در سیره ائمه اطهار (ع) بین پاسداران و خانواده آنان خبر داد و گفت: برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی داستان راستان از آثار شهید مطهری برای عموم بسیجیان در این راستا در دستور کار قرار دارد.

وی ابراز کرد: ترویج کلمات قصار منتخب از مجموعه سخنان شهید مطهری به صورت روز شمار برای پاسداران استان و برگزاری ۲۳۴ جلسه اخلاق در طول سال گذشته در سطح استان و برگزاری ۹۴۵ جلسه صادقین ویژه پاسداران و ۷۳۵ جلسه نور مبین ویژه سربازان در طول سال گذشته از برنامه‌های مهم این مجموعه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha