یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ |۱۶ ذیحجهٔ ۱۴۴۵ | Jun 23, 2024
وحید جلال‌زاده

حوزه/ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حادثه سقوط هلی کوپتر رئیس جمهور و هیئت همراه جمعی از خادمان ملت و خدوم ترین شخصیت ها را از ما گرفت اما بی شک کشور بن بست ندارد و قانون اساسی و رهبری نظام مسیر را روشن کرده اند.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، وحید جلال زاده، ضمن تسلیت شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم ایران اسلامی و خانواده‌های شهدای این سانحه، گفت: این حادثه جمعی از خادمان ملت و خدوم ترین شخصیت ها را از ما گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم، افزود: رئیس جمهور از روزی که با انقلاب آشنا شده بود، لباس خدمت را بر تن کرده بود و تا آخرین لحظه در مسیر خدمت قرار داشت و در سخت ترین جایگاه ها به ملت و نظام مشغول خدمت بوده است و از آن بالاتر نشان خدمت به امام رضا(ع) را داشتند.

وی تصریح کرد: حجت الاسلام والمسلمین رئیسی رسم جدیدی از خدمت را در دوران حضور در قوه قضائیه را پایه گذاری کردند و در قوه مجریه نیز تمام سعی خود را کردند تا ملت ایران را عزیز و مشکلات مردم را حل کنند، رهبری نظام نیز فرمودند من از همه دولت ها حمایت می کنم اما از این دولت تمجید می کنم و بی شک در این مدت حدود سه سال کارنامه رئیس جمهور کارنامه درخشانی بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس یازدهم تصریح کرد: تلاش رئیس جمهور در جهت وسیع کردن سفره مردم و کمک به محرومان و البته توسعه عمرانی کشور بود این تلاش ها در حوزه سیاست خارجی نیز جلوه های مشهودی داشت.

جلال زاده در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به عملکرد وزیر امورخارجه کشورمان نیز گفت: ایشان را همه به عنوان دیپلمات مقاومت می شناسیم و از ابتدای کار خود به عنوان یک دیپلمات و یار دیرین شهید سلیمانی بودند و علاقه ایشان به سردار شهید سلیمانی نشان دهنده پایبندی ایشان به آرمان مقاومت و مجاهدت بود و قطعا وزارت خارجه از جمله دستگاه های موفق دولت بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نیز از روحانیون مبارز آذربایجان بودند و در گذشته نماینده رهبری در ارتش بودند و پس از آن نیز به عنوان نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان اسوه ای بزرگ برای سایر ائمه جمعه بودند و بسیار مورد علاقه مردم بودند. استاندار نیز که نشان افتخار خادمی آستان مقدس رضوی را داشتند شبانه روز در خدمت مردم استان بود و به عنوان یک نیروی جوان تلاش زیادی برای مردم استان کردند و این فاجعه صدمه جبران ناپذیری به کشور وارد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بی شک کشور بن بست ندارد و قانون اساسی و رهبری نظام مسیر را روشن کرده اند و رئسای قوای مقننه و قضاییه به بهره گیری از رهنمود های رهبری تصمیمات لازم را اتخاذ خواهند کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha