چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ | Sep 30, 2020
اردبیلی

«حوزه»/ حضرت آیت الله موسوی اردبیلی گفتند: دستور شرعی داریم که نباید محیط زیست را آلوده کنیم و خداوند آلوده کردن آب‌ها و تخریب محیط زیست را حرام کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، این مرجع تقلید، عصر امروز در دیدار خانم دکتر ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست و جمعی از مدیران این سازمان با اشاره به اهمیت توجه به محیط زیست در اسلام، اظهار کردند: متأسفانه در جامعه آن طور که باید به وظایف خود در خصوص محیط زیست عمل نمی‌کنیم.

حضرت آیت الله موسوی اردبیلی بیان کردند: دستور شرعی داریم که نباید محیط زیست را آلوده کنیم و خداوند آلوده کردن آب‌ها و تخریب محیط زیست را حرام کرده است.

معظم له ضمن دعوت مردم به حفظ محیط زیست و آلوده نکردن آب‌ها، گفتند: در زمانی که دنیا اصلا به این موضوع توجه نمی‌کرد، دین اسلام به اهمیت محیط زیست و آلودن نکردن آب‌ها بسیار تاکید کرده است.

در ابتدای این دیدار، خانم دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، گزارشی از برنامه و فعالیت های این سازمان ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات فراوانی در حوزه محیط زیست وجود دارد، بیان کرد: به دلیل نبود مدیریت صحیح در مصرف آب، افزایش دما و کاهش بارندگی شاهد بحران شدیدی در کشور هستیم که این امر آسیب هایبسیاری را به محیط زیست وارد می‏‌‏کند.

رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: در بسیاری از مواقع به سنت‏‌‏های الهی و علوم روز بی‌توجه هستیم که باید گفت با بکارگیری این دو روش می‏‌‏توان از محیط زیست حفاظت کرد.

انتهای پیام

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8