سه‌شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ | May 26, 2020
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی

حوزه/ ستاد دیه کشور، باید آزادی آن دسته از زندانیان را که آزادی آنها موجب ایجاد اشتغال و رونق بازار کسب کار می شود در اولویت قرار دهد، زیرا آزاد شدن این افراد از وقوع جرایم بعدی در اثر بیکاری جلوگیری کرده و خود زمینه ای برای پیشگیری از سایر جرایم می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی، امروز در دیدار با اعضای ستاد دیه کشور که در سالن محراب آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شد، با اشاره به سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: الگوی مواجهه امام حسن مجتبی (ع) در برخورد با دشمنان حیله گر زمان خود در حقیقت درسی ماندگار در سبک مواجهه با دشمنان شیطان‌صفت است.

وی با بیان اینکه باید ابعاد شخصیت امام حسن مجتبی(ع) به درستی برای جامعه امروز تشریح شود، افزود: امام حسن مجتبی(ع) یکی از بهترین الگوها برای خیران و کارهای خیرخواهانه است و به دلیل همین خصلت برجسته اخلاقی امام حسن مجتبی(ع) ایشان را کریم اهل بیت(ع) نامیده اند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با اشاره به این که باید منش و روش اخلاقی امام حسن(ع) در جامعه الگو و اسوه عمل قرار گیرد، تصریح کرد: کتاب «صلح امام حسن (ع) پرشکوه‌ترین نرمش قهرمانانه تاریخ» نوشته شیخ راضی آل یاسین با ترجمه حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب یکی از آثاری است که به‌درستی به بیان این ابعاد تاریخ شیعه پرداخته است و مطالعه این کتاب در فهم سبک زندگی امام حسن(ع) بسیار مؤثر است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی بیان اینکه در جامعه اسلامی تمام امور خیریه‌ها، باید در قالب صیانت شده‌ای اجرا شود، اظهار کرد: مجریان امور خیریه که به‌نوعی با مبانی خیرین جامعه اسلامی در ارتباط هستند، باید توجه داشته باشند که در مسیر لوازم اجرایی آسیبی متوجه اصل امر خیر نباشد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها یکی از اولویت‌های ستادهای خیریه از جمله ستاد دیه کشور را رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد که متوجه مؤمنان است، افزود: ستاد دیه کشور در بررسی صلاحیت‌های زندانیان برای پرداخت دیه باید توجه داشته باشد که برخی از متهمان هستند که نه تنها جرم آنان غیرعمدی بوده، بلکه این جرم از سوی دیگران متوجه آنان شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی ادامه داد: برخی از جرائم در نظام حقوقی وجود دارد که متهم پرونده خود مرتکب جرم نشده، بلکه متهم  فقط در نقطه‌ای قرارگرفته است که جرم متوجه او بوده، این نیز بدون شک غیر عمد است.

امام جمعه قم با اشاره به این‌که تشکر عملی آزادشدگان از سوی ستاد دیه کشور الگوی شکر گذاری آنها است، گفت: آزادشدگان از سوی ستاد دیه کشور بر اساس پیگرد عاطفی و دینی ستاد دیه کشور باید خود بانی آزادی دیگر زندانیان غیر عمد شوند.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در ادامه با اشاره به زمینه‌های ممکن برای سوء استفاده خاطیان تصریح کرد: ستاد دیه در بررسی‌های خود دقت داشته باشد که این آزادی نباید زمینه آرامش روانی ایجاد جرم را فراهم آورد.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها یادآور شد: ستاد دیه کشور، باید آزادی آن دسته از زندانیان را که آزادی آنها موجب ایجاد اشتغال و رونق بازار کسب کار می شود در اولویت قرار دهد، زیرا آزاد شدن این افراد از وقوع جرایم بعدی در اثر بیکاری جلوگیری کرده و خود زمینه ای برای پیشگیری از سایر جرایم می شود.

انتهای پیام// ۱۵/ ۳۱۳

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =