پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 15, 2021
شیخ حسین الراضی از روحانیون سرشناس عربستان

حوزه/ جلسه محاکمه آیت الله شیخ حسین الراضی از علمای شیعه عربستان که روز پنج شنبه تشکیل شده بود تا ماه مرداد به تعویق افتاد و این در حالی است که انتظار می رفت در این جلسه حکم وی صادر شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، جلسه محاکمه آیت الله شیخ حسین الراضی از علمای شیعه عربستان که روز پنج شنبه تشکیل شده بود تا ماه مرداد به تعویق افتاد و این در حالی است که انتظار می رفت در این جلسه حکم وی صادر شود.

دادگاه جنایی ریاض، جلسه نطق حکم آیت الله الراضی را تا ماه بعد به تعویق انداخت.

"طه الحاجی" وکیل و فعال حقوقی گفت: اخبار رسیده نشان می دهد که موعد جلسه محاکمه به طور معین، مشخص نشده است.

هم زمان با موعد محاکمه، وبلاگ نویسان بار دیگر خواستار راه اندازی کمپین همبستگی با آیت الله الراضی و حمایت از وی و یادآوری موضع گیری های وی با هاشتاگ #الشیخ_ الراضی_ کلمه_ حق، شدند.

شایان ذکر است که آیت الله الراضی (متولد 1951م) در 21 مارس 2016م (2 فروردین 1395) بعد از اینکه توسط گروهی از نیرو ها و شبه نظامی های سعودی در وسط خیابان شهر العمران در استان احساء شرق عربستان محاصره شد، بازداشت شده است. این اقدام آل سعود بعد از مزاحمت ها و احضار های پی در پی آیت الله الراضی و در پی خطبه های جمعه که ایراد کرد و در آن به مسائل داخلی و منطقه ای پرداخت و اعدام آیت الله شیخ نمر النمر را محکوم کرد، انجام شد.

آیت الله الراضی در سخنرانی هایش تجاوز به یمن و بحرین را محکوم کرد و خواستار توقف جنگ در یمن و خروج نیرو های آل سعود از منامه شد و همچنین خواستار توقف دخالت های عربستان در امور کشور های دیگر و پاسخ به مطالبه اصلاحات در کشور شد و تروریسم خواند حزب الله لبنان را محکوم کرد و حزب الله و سید حسن نصر الله را ستود و آن را فخر عرب و مسلمین دانست.

محاکمه آیت الله الراضی از 12 آوریل 2017 میلادی (23 فروردین 1396) آغاز شده یعنی بعد از بیش از یک سال از زمان بازداشتش آغاز شده و اکنون از بیماری متعدد به خاطر بزرگی سن و شرایط نامناسب زندان رنج می برد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8