جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸ |۴ رجب ۱۴۴۱ | Feb 28, 2020
 پوشیه

حوزه/ طرح برخی نمایندگان حزب ملی در پارلمان استرالیا به منظور ممنوع سازی پوشیه و برقع در ساختمان‌های دولتی و دیگر اماکن عمومی این کشور، با مخالفت مواجه شد و رای کافی نیاورد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از گاردین،  حزب ملی در پارلمان استرالیا با پیشنهاد لایحه ممنوعیت پوشیه و حجاب چهره در ساختمان‌های دولتی و دیگر اماکن عمومی مخالفت کرده و پیشنهاد داده شده در کنفرانس داخلی این حزب برای ارائه به پارلمان، رای کافی نیاورد.

نمایندگان حزب ملی در کنفرانسی در کانبرا، پایتخت استرالیا این پیشنهاد ارائه شده را با آرای نزدیک 55-51 رد کردند.

جورج کریستنسن نماینده پارلمان کوئیزلند شمالی در استرالیا که این پیشنهاد را به کنفرانس نمایندگان حزب ملی ارائه داده بود، مدعی شد که هدفش دلایل امنیتی می‌باشد. وی همچنین مدعی شد حجاب چهره، مسئله انزواگرایی را تشویق می‌کند.

این طرح در راستای حرکت اسلام‌هراسانه پائولین هنسن نماینده پارلمان استرالیا آغاز شد که به سخنرانی‌های ضداسلامی شهرت دارد.

ماه گذشته پائولین هنسن نماینده ضداسلامی و راست افراطی پارلمان استرالیا که اتفاقا یکی از هواداران دونالد ترامپ ریاست جمهور آمریکا نیز می‌باشد، در حرکتی غیرعادی برای نشان دادن مخالفتش با حجاب، با پوشیه در صحن پارلمان این کشور حاضر شد و سعی کرد نمایندگان را بترساند. وی به شدت خواهان ممنوعیت برقع و پوشیه در استرالیاست، برخی نمایندگان از این حرکت او انتقاد کرده و آن را اهانت به دین اسلام و جمعیت قابل توجه مسلمانان در این کشور دانستند.

 

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =