سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
کد خبر: 445560
۲۰ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
حرم رضوی

حوزه/ هیئتی ۴ نفره از کشور سوئد که به شهر مقدس مشهد سفر کردند، از از کتابخانه و موزه آستان قدس رضوی بازدید کردند.

 به گزارش خبرگزاری«حوزه» از مشهد، «مک استکمن» به همراه هیئتی 4 نفره از کشور سوئد به کشور ایران و شهر مقدس مشهد سفر کردند و پس از حضور در بارگاه منور رضوی، از برنامه‌هایی که به همت مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی، برای آنان تدارک دیده شده بود، بهره‌مند شدند.

وی، با بیان این که برای نخستین بار است به کشور ایران و شهر مشهد سفر کرده‌، اظهار داشت: در موسسه‌ای مرتبط با اقلیت‌های مذهبی در کشور سوئد مشغول به کار هستم. سفر به کشور ایران فرصتی دست داد تا نه تنها شیعیان کشور سوئد بلکه ریشه و تاریخ شیعیان را در کشور ایران درک کنیم و با این مذهب بیشتر آشنا شویم.

«جان استکمن»، به بازدید از موزه قرآن و نفایس بی نظیر موجود در این بخش اشاره و تصریح کرد: تحصیلات دانشگاهی من مطالعات اسلامی و عربی است. وقتی متوجه شدم یکی از برنامه‌های این گروه بازدید از موزه قرآن و نفایس است، بسیار خوشحال شدم.

وی خاطرنشان کرد: قرآن‌های موجود در این موزه از قدمت بسیار بالایی برخوردار است و به زیبایی به نمایش گذاشته شده، این بخش برایم خیلی جذاب و دیدنی بود. به ویژه با راهنمایی‌های مسئول موزه که آثار را تک به تک برای ما معرفی کردند و توضیحاتی در این خصوص ارائه دادند بر جذابیت این بخش افزوده شد.

این گردشگر سوئدی در ادامه به تلاش مسئولان در مدیریت مجموعه آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: از تمام مدیران و مسئولانی که شرایط بازدید گردشگران و بازدیدکنندگان غیر ایرانی را فراهم آورده‌اند بسیار سپاسگزارم.

گفتنی است، بازدید از کتابخانه آستان قدس رضوی، بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، دانشگاه علوم اسلامی رضوی و موزه آستان قدس رضوی و آشنایی با این مجموعه‌ها از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی ویژه این گروه بود.

                           

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =