سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
نامه های تهدید آمیز علیه مسجد ادامه دارد: همه شما را می کشیم!

حوزه/ به گفته یک مقام اسلامی در انگلستان، مسجد فینزبری در پارک لندن که سال گذشته نمازگزارانش در ماه رمضان توسط یک ون متعلق به یک تروریست راست افراطی زیر گرفته شدند، تهدیدات علیه این مرکز اسلامی همچنان ادامه دارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از ایندیپندنت، به گفته مسلمانان عضو مسجد فینزبری در پارک لندن که سال گذشته نمازگزارانش در ماه رمضان توسط یک ون سفید متعلق به یک تروریست راست افراطی زیرگرفته شدند، این مرکز اسلامی از آن زمان تاکنون بارها مورد تهدید و حملات متعدد قرار گرفته است.

دارن اوزبورن با خودرو به نمازگزاران روزه ای که از مسجد بیرون می آمدند حمله کرده و منجر به کشته شدن 1 تن و مجروح شدن12 نفر دیگر شد.

توفیق کسیمی مدیر اجرایی خانه رفاه مسلمان ضمن گفته هایی افشاءگرانه با خبرنگاران گفت: سال گذشته فعالیت های نفرت محورانه و نژادپرستانه متعددی علیه این مسجد اتفاق افتاده اند. نامه های تهدید آمیزی به این مسجد فرستاده شده است.

به گفته وی، در نامه های تهدید آمیز نوشته شده بود: دارن اوزبورن تنها آغاز ماجرا بود و ما همه شما را می کشیم!

کسیمی ادامه داد: تهدیدات  تازه ای علیه این مسجد انجام  گرفته که همگی به پلیس گزارش شده اند. کسیمی گفت: این تهدیدات سبب شده برخی از مسلمانان جرات خارج شدن از منازل شان را نداشته باشند و یا اینکه از امنیت کودکان شان در راه مدرسه نگران باشند. ما مجبوریم تا حد امکان زندگی مان را به صورت عادی ادامه دهیم اما تهدیدات همچنان ادامه دارند.

وی افزود: مردم نگران جانشان هستند. آن هم در زمانه ای که حتی یک خودروی ون می تواند به عنوان سلاحی برای کشتار مردم مورد استفاده قرار بگیرد.

در این میان برخی نامه های تهدید آمیز به صورت مستقیم به محمد محمود امام جماعت مسجد فرستاده شده، کسیمی در این باره گفت: آن ها همه چیز را درباره ما می دانستند. آدرس ها و نام افراد را به خوبی بلد بودند.

به گفته این مقام مسجد هم اکنون تدابیر امنیتی شدیدی در این ناحیه برقرار شده؛ این درحالی است که مسجد در گذشته مکانی برای فعالیت های اجتماعی جوانان بوده و همه مردم از ادیان و قومیت های مختلف فرهنگی آزادانه در این محل در رفت و آمدبوده اند.

در این میان کسیمی معتقد است که این اقدامات امنیتی ممکن است کفایت نکرده و باید راهی برای ریشه کنی افراط گری در پیش گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =