شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ |۱۷ صفر ۱۴۴۳ | Sep 25, 2021
مرکز اسلامی فرهنگی درشمال لندن توسعه پیدا می کند

حوزه/ یک مرکز اسلامی در بارنت واقع درشمال لندن درخواست مجوز ساخت و ساز برای یک ساختمان ۴ طبقه را به شورای این شهر داده است. آن ها همچنین می خواهند یک پارکینگ در پشت بام ایجاد کرده و کلاس های آموزشی برای دانش آموزان مسلمان ایجاد کنند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از times-series، مرکز اسلامی فرهنگی در بارنت در شمال لندن توسعه پیدا می کند. جامعه اسلامی شمال لندن به منظور دریافت مجوز ساخت و ساز برای یک ساختمان 4 طبقه و اضافه کردن آن به مرکز کنونی به شورای شهر درخواست داده، این مرکز همچنین خواست توسعه پشت بام و ایجاد یک پارکینگ در آنجا است.

نورالعلم از بانیان مسجد گفت: ما اگر بتوانیم فضای مسجد را بزرگ کنیم، قادر خواهیم بود خدمات بهتری به مادران و فرزندانشان ارائه دهیم.

وی افزود که از ظرفیت اضافی برای ایجاد تسهیلات آموزشی برای کودکان در رده های سنی بزرگتر استفاده خواهد شد.

علم همچنین گفت: ساختمان کنونی فضای کافی برای برگزاری ملاقات ها و جلسات ما را ندارد. گاهی اوقات برای میزبانی مجبور می شویم به خاطر کمبود جا نشست های خصوصی را نیز در سالن برگزار کنیم. ما می خواهیم اتاق های ملاقات بسازیم و جلسات خصوصی را در آنجا داشته باشیم.

وی افزود: ما یک درخواست بزرگ داریم و هدف اصلی ما از توسعه این مرکز جذب افراد بیشتر نیست، بلکه می خواهیم ظرفیت کافی برای جمعیت کنونی به وجود آوریم.

گفته می شود در حال حاضر جمعیت مسلمانان در منطقه بارنت نزدیک به 20 هزار نفر می باشد که این رقم تقریبا 6 درصد تمامی گروه  های دینی ـ مذهبی در این منطقه را تشکیل می دهند. این مرکز فرهنگی اسلامی در حال حاضر قادر است تنها 650 نفر نمازگزار را در آن واحد در خود جای دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8