دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ | Sep 21, 2020
حجت الاسلام محبی

حوزه/ عضو شورای حوزه علمیه قزوین گفت: مجالس مذهبی باید زینت اهل بیت (ع) باشد ،چرا که در این مجالس عزای سالار شهید ان می توانیم بصیرت ومعرفت کسب نماییم .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین ،حجت الاسلام محمد محبی، ظهر امروز در جمع عزاداران سوگوار سالار شهیدان طلاب واساتید مدرسه علمیه امام صادق (ع) که در مسجد پنجعلی برگزارشد، گفت:  سخنرانان مذهبی محققانه واز مطالب دقیق وجریان ساز وبر اساس نیاز روز در حل مشکلات اساسی مردم در منابر ورود کنند .

وی اظهار کرد:کارشناسان واقعی دین باید محور مراسمات دینی باشند تا مجالس از انحرافات حفظ شوند.

استاد حوزه علمیه قزوین تصریح کرد:مداحان نیز از اشعار با مضامین عالی در مراسمات مذهبی استفاده کنند  وعزاداری های ما باید حرکت ساز وشتاب بخش به اهداف بلند انقلاب اسلامی با الهام از نهضت حسینی همراه گردد.

حجت الاسلام محبی اظهار کرد:مردم در حرکت اسلامی جامعه وسیاست وشتاب به آن استفاده کرد وخیلی از دسیسه های شیطانی دشمن را در غالب شعر وهنر وبا روحیه حماسی برملا کرد.

استاد حوزه علمیه قزوین تصریح کرد:نوع اشعاری که مادحین به کار می برند از مضامین سبک وبی مغز مورد استفاده قرار می دهند وآن را مکرر تکرار می کنند وساعتها بدون پیام تاثیر گزار معرفتی واخلاقی مجلس را با جمع کثیری از جوانان مومن سپری می کنند.

عضو شورای حوزه علمیه قزوین تصریح کرد:گاهی مواقع از مطالب سخیف استفاده می شود وفرصتهای ارزشمند حساس این ایام خاص عزاداری والهام بخش را از دست می دهند.

استاد حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد:مجالس عزاداری نباید موجب وهن به اهل بیت(ع) شود وباید  دقت شود که دشمنان در ایجاد تفرقه مذهبی وتخریب تشیع از مطالب وشکل عزاداری ما مثل قمه زنی سوء استفاده می کند.

حجت الاسلام محبی بیان کرد: مجالس دینی باید در شان قرآن کریم واهل بیت(ع) و ملت با فرهنگ و مجاهد برگزار شود، چرا که دانشگاه حسینی تقویت کننده معرفت دینی ،نامز وایثار اقتصادی ،ا خلاق ،بصیرت وولایت مداری ومجاهدت در راه حق وسبک زندگی اسلامی در جامعه باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8