سه‌شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ | Sep 22, 2020
بازدید یهودیان از مسجد شیعیان در لندن که مورد حمله اسلام هراسی قرار گرفت

حوزه/ اعضای دو کنیسه یهودیان در لندن ضمن ابراز همبستگی با شیعیان درایام محرم، از مرکز انجمن مجلس الحسینی که مورد حمله قرار گرفت بازدید کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از thejc، اعضای دو کنیسه یهودیان برای ابراز همبستگی با جامعه شیعیان منطقه کریکلوود در لندن، از مرکز اسلامی انجمن مجلس الحسینی بازدید کردند.

در این بازدید که همزمان با یکی از مراسم مذهبی یهودیان انجام می شد، 20 تن از اعضای دو اجتماع یهودی در مسجد مسلمانان حضور یافته و حمله نژادپرستانه و اسلام هراسانه علیه جامعه شیعیان را محکوم کردند. در حمله که سه روز پیش رخ داد، یک اتومبیل مهاجم عزاداران حسینی را روبروی مسجد زیر گرفت. این حادثه منجر به مجروح شدن سه تن از عزاداران شد.

پلیس اعلام کرده که این جرم نفرت محور دردست بررسی قرار دارد.

دانیل لیچمن، رهبر یهودیان گفت: جامعه ما از شنیدن اخبار این حادثه نفرت محور در شوک به سر می برد. این درحالی است که مسلمانان به عنوان یک اجتماع مذهبی در یک روز مقدس برای اعمال مذهبی جمع شده بودند و این به وضوح نشان می دهد که ما باید برای اعلام همبستگی به آنان بپیوندیم. و به هر شکلی که می توانیم به همسایگانمان آرامش بدهیم.

دانیل مکینتاژ، یکی از مدیران کنیسه نیز این اقدام را یک تجربه مقدس ارزشمند توصیف کرده و گفت: ما دو تن از اعضا را به مرکز انجمن مجلس حسینی در کریکلوود فرستادیم تا از آن ها برای بازدید از مسجد اجازه بگیریم و آن ها با بازدید 20 تن از اعضای کنیسه موافقت کردند.

مصطفی البلاغی از اعضای انجمن در این تجمع گفت: خواهران و برادران! ما از حضور شما قدردان هستیم و بدانید که در شرایط مشابه ما در کنار شما ایستاده و از شما حمایت می کنیم.

 

لازم به ذکر است در پی حمله راننده یک خودرو در زیر گرفتن عزاداران حسینی در مسجد المجلس الحسینی در منطقه کریکلوود در شمال غرب لندن، پنج نفر زخمی و سه نفر به علت شدت جراحات به بیمارستان منتقل شدند. پلیس انگلیس تروریستی بودن حادثه را رد کرده است.

یکی از افراد مصدوم که مردی 50 ساله است، همچنان به علت شدت جراحت بستری است  پلیس از افراد مطلع خواست اطلاعات خود را با پلیس در میان بگذارند.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8