یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر

حوزه/ وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر گفت: تاسیس و شروع به کار مدرسه بین المللی مبارزه با تروریست و افراط گرایی در الجزایر در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، به نقل از aps.dz، محمد ایسی وزیر اوقاف و امور دینی الجزایر اعلام کرد به منظور بالا بردن معلومات و ضروریات مرتبط با مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در بین جوانان این کشور، به زودی در الجزایر مدرسه ای بین المللی با محوریت مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تاسیس خواهد شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه از سال 2014 تا کنون الجزایر به کانون حملات تروریستی و مهد ترویج نقشه ها و عقاید افراط گرایانه مبدل شده که این امر موجب شده تا تصویری بد از این کشور در اذهان عمومی به وجود آید که در این راستا و با تصویب مجلس ملی این کشور، وزارت اوقاف و امور دینی موظف شده ضمن تاسیس مدرسه ای موسوم به «مدرسه بین المللی مبارزه با تروریسم و افراط گرایی» قدم های اصلی را در جهت بالا بردن سطح علمی و معلومات جامعه به ویژه قشر جوان در راستای مبارزه با این پدیده شوم بردارد.

وی افزود: در برنامه کاری کوتاه مدت این مدرسه بین المللی، دعوت از مدرسین و کارشناسان دینی متخصص در ارتباطات میان ادیانی از سایر کشورهای اسلامی نیز گنجانده شده و امید است در آینده ای نزدیک این مهم نیز محقق شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =