چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ |۱۴ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 22, 2024
آیت الله جعفر سبحانی

حوزه / درباره مطلبی که از معظم له در مورد سفر برای زیارت اربعین نقل شده است، به اطلاع می‌رساند؛ منظور ایشان این است که طلاب تا روز چهارشنبه که دروس حوزه دائر است در درسها شرکت کنند و موجب تعطیلی درسها فراهم نگردد. ولذا توصیه ایشان این است که بعد از تعطیلی به زیارت مشرف شوند.

به گزارش خبرگزاری حوزه در پی انتشار بخشی از بیانات حضرت آیت الله سبحانی در درس خارج اصول 29 مهر ماه در در برخی رسانه ها که شرکت طلاب در درس را واجب و سفر اربعین را مستحب خوانده بودند، دفتر معظم له توضیحاتی داد.

متن کامل این توضیحات به شرح زیر است:

 

           

بسم الله الرحمن الرحيم

زیارت اربعین یکی از خصائص مؤمن برشمرده شده است و جایگاه مهمی در میان شیعیان  در ادوار و قرون گذشته داشته است‌و حفظ شعائر حسینی از مستحبات مؤکد است.

 

درباره مطلبی که از معظم له نقل شده است در مورد سفر برای زیارت اربعین، به اطلاع می‌رساند؛ منظور ایشان این است که طلاب تا روز چهارشنبه که دروس حوزه دائر است در درسها شرکت کنند و موجب  تعطیلی درسها  فراهم نگردد. ولذا توصیه ایشان این است که بعد از تعطیلی به زیارت مشرف شوند.

 

البته آحاد غیر حوزوی و مبلغینی که برای تبلیغ مشرف میشوند از این قاعده مستثنی بوده و عملشان از مصادیق بارز  حفظ شعائر حسینی است.

 

ان شاءالله کسانی که به این سفر معنوی مشرف شدند، ما را از دعای خیر فراموش نکنند.

 

دفتر آیت الله العظمی سبحانی

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha