یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ | Oct 25, 2020
شهر سوئدی درخواست ممنوعیت پخش اذان در مساجد را رد کرد

حوزه/ شهرداری شهر کلسکرونا، در سوئد درخواست عوام فریبانه سیاستمداران سوسیال دموکرات و مسیحیان محافظه کار دموکرات برای ممنوعیت پخش اذان در مساجد را غیرقانونی دانسته و نپذیرفت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از breitbart، شهرداری شهر کلسکرونا در سوئد، درخواست محافظه کارانه برای ممنوعیت پخش اذان در مساجد را رد کرد.

 شهرداری این شهر درخواست سوسیال دموکرات ها و مسیحیان محافظه کار دموکرات را که در اقدامی عوام فریبانه می خواستند اذان گویی را ممنوع سازند نپذیرفته و اعلام کرد هیچ یک از این دو گروه و احزاب سیاسی قادر نیستند ادعاهایشان را در رابطه با ایجاد اختلال عمومی به دلیل پخش اذان در مساجد را ثابت کنند.

گفته می شود روزنامه محلی سیدوستر ادعاهای این احزاب را منتشر کرده بود. دموکرات های سوئدی همچنین مدعی شده بودند که پخش اذان به زبان خارجی بخشی از فرهنگ اجتماعی سوئد محسوب نمی شود. آن ها همچنین شنیدن اذان عمومی را تحمیلی برای پیروان ادیان دیگر دانسته بودند.

پیشتر، این مسئله در ماه سپتامبر به شهرداری ارائه شده بود اما وکلای شهرداری گفته بودند که برای تعیین قانونی بودن این درخواست نیاز به وقت بیشتری دارند.

چالش پیش روی مسلمانان برای پخش اذان از مساجد هم اکنون به مشکلی برای اجتماعات اسلامی در دیگر شهرهای سوئد تبدیل شده است و احزاب افراط گرای جناح راست سعی دارند اذان گفتن در مساجد این کشور را ممنوع سازند. گفته می شود چند ماه پیش شهر وکشو در سوئد به مسلمانان اجازه اذان گفتن در روزهای جمعه را داد.

تنها در چند شهر سوئد مساجد اجازه اذان گویی را دارند. در این میان دیگر کشورهای اروپایی از جمله آلمان اقدامات سختگیرانه تری در این زمینه در پیش گرفته اند و دادگاه اداری گِلزنکیرشِن شهری در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان اوایل امسال پخش اذان را ممنوع اعلام کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8