دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ | Jul 6, 2020
روحانی فعال تبلیغی اهل سنت پاکستان

حوزه/ شیخ طارق جمیل از فعالان تبلیغی اهل سنت پاکستان در سخنرانی خود در نشست سراسری مبلغان مسلمان «اجتماع رایوند» در پاکستان، گفت: این جهان محل آماده شدن برای مرگ و زندگی ابدی است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، اجلاس رایوند که به «اجتماع تبلیغی جماعت» نیز معروف است یکی از بزرگترین تجمعات مبلغان جهان اسلام می ‌باشد مانند هر سال امسال هم در شهر لاهور در حال برگراری است.

مولانا طارق جمیل شخصیت فعال تبلیغی اهل سنت پاکستان در سخنرانی خود در نشست روز دوم سراسری مبلغان مسلمان «اجتماع رایوند» در پاکستان گفت: این چند روز دنیا فرصتی جهت آماده شدن برای مرگ است و زندگی بعد از مرگ زندگی ابدی است و اگر شما در این فرصت دنیا باعث شوید که ظالمان از ظلمشان دست بردارند و به طرف حق هدایت کنید، شما بهترین امت هستید، مردم را به کارهای خوب ترغیب کنید و به خداوند ایمان داشته باشید.

وی افزود: خداوند پیام تبلیغ را از طریق پیامبر اسلام(ص) به امت اسلامی رساند و این پیام برای هر زمان است، رساندن این پیام به نسل های آینده فریضه امت محمد(ص) است و ما در این اجتماع باید پیام خداوندی را بشناسیم و سپس به مردم برسانیم، ما در این اجتماع هیچ فرقه و مذهب نداریم به هیچ کسی را نقد نمی‌کنیم و اینجا باید حرف خدا و پیامبر(ص) را بزنیم.

گفتنی است اجلاس رایوند که به «اجتماع تبلیغی جماعت» نیز معروف است، یکی از بزرگترین تجمعات مبلغان جهان اسلام می ‌باشد که هر ساله در رایوند منطقه‌ای در نزدیکی شهر «لاهور» مرکز ایالت «پنجاب» پاکستان برگزار می گردد و بعد از اتمام این نشست و اجلاس جماعت های بیشماری در کشورهای مختلف تشکیل می شوند.

این سلسله نشست ها با حضور علما و مردم با محوریت تبادل نظر درباره شیوه‌های بهتر تبلیغ دین اسلام می ‌باشد. این اجتماع امسال در دو مرحله شروع به کار کرده است. هر ساله تعداد زیادی از گروه‌های تبلیغاتی بعد از پایان این اجلاس به کشورهای مختلف اعزام می‌شوند. سال گذشته ۷ هزار گروه تبلیغی بعد از پایان این اجلاس راهی کشورهای مختلف شدند که انتظار می‌رود امسال این تعداد افزایش یابد.

هر گروه تبلیغی شامل ۱۰ تا ۱۲ نفر می‌باشد و این افراد به شکل گروهی به مناطق مختلف پاکستان اعزام می شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8