یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ | Nov 29, 2020
تمام مردم روستایی در فیلیپین به دین اسلام گرویدند

حوزه/ یک گروه از مبلغان اسلام که برای تبلیغ و توزیع غذا به روستایی در فیلیپین رفته بودند اعلام کردند که تمامی ۲۱۵ تن از اعضای یک روستا در این کشور باهم به دین اسلام گرویده اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam، یک گروه از مسلمانان مشتاق که با آکادمی آموزش و پرورش اسلامی واقع در کشور بریتانیا همکاری می کنند اعلام کرده اند که روز یکشنبه 11 نوامبر شاهد گرویدن تمامی مردم یک روستا در فیلیپین به دین اسلام بوده اند.

این گروه از مبلغان داوطلب مسلمان در جزیره بانتایان در فیلیپین به تبلیغ دین اسلام می پرداخته اند و همچنین غذاهای خشک برای نیازمندان روستا برده بودند. هنگامی که به روستا وارد شدند، گروه یک نشست را برای انتقال پیام اسلام به مردم محلی سازماندهی کردند. آن ها در صفحه فیس بوک شان درباره این ماجرا نوشتند: شرکت کنندگان در جلسه حدود 250 نفر با پیش زمینه عمدتا مسیحی بودند و تحت تاثیر گفته های واعظ مسلمان قرار گرفتند.

آن ها درباره شباهت ها میان دین های اسلام و پیام حقیقی حضرت مسیح(ع) و هدف اصلی این دو دین که همانا تنها عبادت پروردگار بلندمرتبه بود، صحبت کرده اند. مبلغان از آن که تمامی اعضای 215 نفره این  روستا به گفتن شهادتین به دین اسلام گرویده اند شگفت زده شده اند.

یکی از آن ها گفته است: زمانی که تمام مردم روستا در یک حرکت یکپارچه اسلام  آوردند، واقعا یک لحظه بسیار احساسی بود.

گفتنی است مسلمانان نزدیک به 8 درصد جمعیت فیلیپین را به خود اختصاص داده اند. این درحالی که است که اکثریت مردم این کشور مسیحیان کاتولیک هستند.

منطقه جنوبی میندانائو ، غنی از مواد معدنی که نخستین بار اسلام از آنجا به فیلیپین آمده است دارای 5 میلیون مسلمان می باشد. لازم به ذکر است اسلام در قرن 13 میلادی تقریبا 200 سال پیش از ورود مسیحیت به فیلیپین وارد شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8