سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ | Oct 20, 2020
حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر این که همه روشنفکران و نخبگان بدون لکنت از جریان مقاومت حمایت کنند، گفت: برافراشته شدن پرچم امت اسلامی و تقویت جبهه مقاومت و ایستادگی مقابل نظام سلطه موجب افول جدی دشمنان در منطقه و جهان شده است.

به گزارش «حوزه» از تهران به نقل از تقریب، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، عصر امروز درنشست عمومی ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی که در هتل آزادی تهران برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبریک ایام ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع) با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در روز میلاد پیامبراعظم(ص)، آن را بسیار راهگشا و اثر بخش دانست و گفت: وحدت از برکات انقلاب اسلامی است که به عنوان راهبرد اساسی مورد توجه و تاکید حضرت امام(ره) بوده و درواقع عنصر هویت بخش انقلاب اسلامی بوده است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه دو نوع وحدت در جهان وجود دارد که یکی از آنها شرکت سهامی است که صرفا منفعت‌گراست و دیگری یک وحدت عمقی است، تصریح کرد: در این نوع وحدت، سخنی از سهم‌خواهی و منفعت‌طلبی نیست، بلکه صحبت از ایفای مسئولیت است.

وی با تاکید بر اینکه محور وحدت در امت اسلامی پیامبر اسلام، قرآن و اهل‌بیت(ع) هستند، افزود: هر آسیبی به هر بخش امت اسلامی وارد شود کل امت اسلامی به مخاطره می‌افتد لذا مساله فلسطین از سال ۴۲ توسط امام به عنوان مساله اصلی جهان اسلام مطرح شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اینجا دیگر سخن از حماس سنی یا حزب‌الله شیعی و منافع نیست، بلکه اصل خانواده اسلامی مطرح است، گفت: احساس مسئلیت همگان به دلیل وحدتی است که ایران از یمن، افغانستان و عراق و سایر کشورهای اسلامی حمایت می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی، هدف دار بودن و حرکت امت و عدم ایستایی را از مهم‌ترین ویژگی‌های امت اسلامی برشمرد و اظهار کرد: امت اسلامی به عنوان یک خانواده بزرگ وحدت را بزرگ‌ترین معروف و تفرقه را بزرگ‌ترین منکر میداند لذا هرکس این وحدت را مخدوش کند در جهت راهبرد دشمن حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه ما مرز گذاری طائفه‌ای نداریم و نماد وحدت آزادی قدس شریف است، تصریح کرد: از ۴۰ سال قبل مقاومت پاسخ مثبت داده و همچنان این امر مهم ترین راهبرد است و اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام باید پای آن بایستند و اجازه ندهند صهیونیست‌ها در آن خللی ایجاد کنند هرچند گروه‌های تکفیری به دنبال مخدوش کردن آن بودند اما داعش و گروه‌های تکفیری از جبهه مقاومت شسکت خوردند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر اینکه همه روشنفکران و نخبگان باید بدون لکنت از جریان مقاومت حمایت کنند، به دستاوردهای چهل سال انقلاب اسلامی اشاره کرد.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه در همه جبهه‌ها تفوق با جبهه مقاومت است به احیای معنویت در جوامع اشاره و آن را از دلایل این برتری عنوان کرد و اظهار داشت: غربی‌ها ۳۰۰ سال با خدا مبارزه کردند که نتیجه آن ۷۰ سال ظلم به ملت فلسطین و صدها کلاهک هسته‌ای و ظلم و جنایات آنها در جهان امروز شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز زمینه‌های شکل‌گیری تمدن اسلامی فراهم شده که مرهون انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: امروز اسلام توسعه‌گرا یا اسلام آمریکایی و اسلام واپس‌گرا که نماد آن رژیم سعودی است، رسوا و پرچمداری از آنِ اسلام محمدی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، استقلال در تصمیم‌گیری و تغییر موازنه‌های قدرت را از دستاوردهای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: به برکت خون شهدا از جوامع اسلامی جهل‌زدایی شده و بیداری اسلامی شکل گرفته است.

تولیت آستان قدس رضوی ایجاد کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاداندیشی و گسترش عدالت اجتماعی در جمهوری اسلامی را بی‌نظیر دانست و تاکید کرد: رشد علمی در جمهوری اسلامی بسیار چشم‌گیر بوده است.

وی با بیان اینکه پرچم انقلاب اسلامی به جامعه اصل "ما می‌توانیم" و امیدواری را القا کرد، افزود: برافراشته شدن پرچم امت اسلامی و تقویت جبهه مقاومت و ایستادگی مقابل نظام سلطه موجب افول جدی  دشمنان در منطقه و جهان شده است و این از برکات انقلاب اسلامی است و ان شاءالله زمینه‌های ظهور منجی بشریت را فراهم می‌کند.

تولیت آستان قدس رضوی، توحید را رمز پیشرفت در جوامع اسلامی دانست و گفت: بر همه روشنفکران و صاحبان قلم لازم است انواع توطئه‌های دشمن را به زبان هنر و فرهنگ هشدار داده و آن را اعلام و خنثی کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8