چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 12, 2020
نژادپرستان کانادایی حمله تروریستی جعلی برای سیاه نمایی مسلمانان راه می اندازند

حوزه/ یک روزنامه معروف کانادایی اخیرا پرده از یک توطئه برداشته که نشان می دهد اعضای یک گروه راست افراطی در کِبک قصد راه اندازی حمله تروریستی «جعلی» دارند تا آن را به گردن مسلمانان بیندازند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، نژادپرستان و اعضای احزاب راست افراطی در استان کبک در کانادا قصد راه اندازی حمله تروریستی «جعلی» دارند تا آن را به گردن مسلمانان بیندازند.

خبرنگاران روزنامه «مونترال گزت» در کانادا مدارکی از پیام های ارسالی در چت های خصوصی جمع آوری کرده اند که نشان می دهد برخی نژادپرستان عضو احزاب راست افراطی قصد راه اندازی حملات تروریستی «جعلی» به منظور ایجاد رعب و وحشت در جامعه علیه مسلمانان را دارند.

یک نژادپرست عضو گروه های راست افراطی در پیام هایش در چت روم های خصوصی صحبت از راه اندازی حملات تروریستی جعلی کرده تا به این وسیله مردم «را بیدار» کرده و دوستانش را تشویق کرده به کلاس های آموزشی برای  استفاده از سلاح های گرم و مرگبار مراجعه کنند.

این مرد که خودش را «ققنوس وطن پرست» معرفی کرده گفته که قصد دارد حمله تروریستی جعلی را صحنه سازی کند تا مردم شهر کبک از ترس جان به لب شوند. وی همچنین تصاویری از هدف های تیراندازی خود را که با هفت تیرهای 9 و 22 میلیمتری به آن ها شلیک کرده را به اشتراک گذاشته است. چند نژادپرست دیگر نیز در کنار وی پیام های مشابهی فرستاده اند.

فعال حقوق بشری که پرده از توطئه برداشته آن ها را با خبرگزاری به اشتراک گذاشته به نظر می رسد این افراد اعضای گروه راست افراطی «لامیوت» در کبک باشند.

 

اطلاعات مربوطه در اختیار پلیس قرار گرفته است. هوگو فورنیر از ادامه پلیس مونترال گفت: ما نمی توانیم نظری در باره این گروه خاص بدهیم اما به طور کلی با چشم باز حواسمان به فعالیت های مجرمانه از همه رقم از سوی افراط گرایان است.

بازرس پلیس مونترال گفته مردم باید چنین حوادثی را به مقامات پلیس گزارش دهند.

وی گفت: تشویق دیگران به اعمال خشونت آمیز، اقدامی مجرمانه محسوب می شود.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8