جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
کد خبر: 489788
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۴
عربستان

حوزه/ رژیم سعودی ۳۷ شهروند عربستانی را روز سه شنبه به اتهامات واهی اعدام کرد که اکثر آنها از پیروان اهل بیت (ع) بودند .

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از العالم؛ رژیم سعودی 37 شهروند عربستانی را روز سه شنبه به اتهامات واهی اعدام کرد که اکثر آنها از پیروان اهل بیت (ع) هستند.

32 نفر از 37 نفر یاد شده از ساکنان شهرهای القطیف، الاحساء، مدینه منور، القصیم و عصیر هستند و اکثر آنها از پیروان اهل بیت (ع) و در بین آنها طلاب علوم دینی بودند که در جنبش مردمی برای درخواست عدالت اجتماعی و حقوق مساوی شرکت داشتند.

به نوشته خبرگزاری دولتی عربستان، این افراد به اتهام آنچه مقامات سعودی آن را به زعم خود "داشتن تفکر تروریستی افراطی، تشکیل هسته های تروریستی برای اخلال در امنیت و اشاعه هرج و مرج، فتنه انگیزی طائفه ای و آسیب رساندن به صلح و امنیت اجتماعی" خواندند، مجازات شدند.

خبرگزاری دولتی عربستان افزود: این 37 نفر همگی اتباع عربستان هستند که حکم اعدام علیه آنها اجرا شد.

فعالان شبکه‌های اجتماعی و کاربران اینترنتی عربستان سعودی می‌گویند ۳۲ نفر از اعدام شدگان، از شیعیان منطقه قطیف و روحانیون و طلاب علوم دینی منطقه شرقیه هستند.

اعدام این افراد یک روز بعد از آن صورت می گیرد که وزارت کشور عربستان از دستگیری 13 نفر درپی تحقیقات درباره برنامه ریزی گروهی از افراد برای اجرای "اقدامات مجرمانه علیه امنیت عربستان" خبر داده بود.

اعدام‌‍‌های اخیر در شهرهای مکه، مدینه و ریاض, قصیم و شرقیه این کشور، انجام شده است.

یک نفر بعد از اعدام "مصلوب شده" است، مجازاتی که برای جرائم بسیار سنگین استفاده می‌شود.

اعدام در عربستان معمولا گردن زدن است و در مواردی سر بریده در ملا عام به نمایش گذاشته می‌شود که به آن مصلوب کردن می‌گویند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =