پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ |۱۵ صفر ۱۴۴۳ | Sep 23, 2021
عبدالکریم عابدینی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خطبه‌های نماز عید قربان گفت: آرایش جدیدِ منطقه با محوریت ایران در حال شکل‌گیری است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی، در خطبه‌های نماز عید قربان که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: همانطور که خدای متعال جایزه یک ماه روزه‌داری، عبادت و بندگی در ماه مبارک رمضان را در نماز عید فطر قرار داده است، جایزه مناسک حج را نیز در نماز عید قربان قرار داده است.

وی با بیان اینکه تقوا و ذکر از مشترکات نماز عید فطر، نماز عید قربان و مناسک حج است، بیان کرد: سفارش شده است که پس از مناسک حج، زیاد به یاد خدا باشید و این به یاد خدا بودن و تقوای الهی عناصر مشترک نماز عید فطر، نماز عید قربان و مناسک حج است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به موفقیت‌های ایران اسلامی در سال گذشته، یادآور شد: در سالی که گذشت در عرصه علمی دانشمندان ما قله‌های بسیاری را فتح کردند، در عرصه ورزشی جوانان ما پرچم جمهوری اسلامی را بارها به اهتزاز درآوردند و در عرصه نظامی، دفاعی و موشکی شاهد نوآوری های بسیاری بودیم که کشور را از گزند دشمنان مصون داشته است.

امام جمعه قزوین تأکید کرد: در اتحاد و انسجام، برادری و محبت قدم‌های جدی در کشور برداشته شده است و از خدای متعال محبت، دوستی و یگانگی را در این مراسم معنوی هرچه بیشتر درخواست می‌کنیم.

وی ادامه داد: در سالی گه گذشت، شکل‌گیری آرایش جدید سیاسی بیش از گذشته خودش را نشان داد و کم کم کشورهای منطقه خلیج فارس متوجه می‌شوند که آمریکا کسی نیست که بتوانند به او تکیه کنند و این کشور قدرت پوشالی است.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی اظهار کرد: کم کم ایران به عنوان قطب و محور در منطقه مطرح شده است و کشورهایی که تاکنون متوجه نبودند، امروز به جای آمریکا و کشورهای دیگر خودشان را با ایران مقتدر هماهنگ می‌کنند زیرا می‌دانند که ایران برای آنها امنیت به همراه می‌آورد.

خطیب نماز عید قربان در قزوین افزود: ایران اسلامی است که آینده جهان را رهبری خواهد کرد و زمینه‌ساز امنیت جهانی می‌شود و زمینه ظهور منجی عالم بشریت را برای برقراری حکومت عدل و داد فراهم آورده و می‌آورد.

وی تأکید کرد: آمریکا و اروپا نیز فهمیدند که با اقتدار جمهوری اسلامی ایران باید کنار بیایند و این را در قضیه توقیف کشتی انگلیسی توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به خوبی درک کردند و دریافتند در مقابل اقتدار نظام اسلامی باید تسلیم باشند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به حادثه سیل گفت: حادثه سیل بیشتر در استان‌های گیلان، گلستان، لرستان و خوزستان باعث مشکلاتی برای مردم شد و همه ملت ما حضور فعالی در کمک و یاری به مردم داشتند و حماسه عظیمی را در همدلی و محبت ایجاد کردند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدینی به مشکلات کشورهای یمن، فلسطین و کشمیر هند نیز اشاره و ابراز کرد: متأسفانه مسلمانان این مناطق با مشکلات عدیده مواجه هستند و همین دیروز مردم مظلوم فلسطین برای برپایی نماز عید قربان با مشکل مواجه بودند و ده‌ها نفر از آنها مجروح شدند.

وی افزود: الحمدالله بخاطر اقتدار، انسجام و وحدتی که مسلمانان هر روز بیشتر به آن می‌رسند، شاهد کمتر شدن این خطرات هستیم و دشمنان کمتر جرأت می‌کنند که به مسلمانان تعرض کنند.

خطیب نماز عید قربان در قزوین در پایان یاد و خاطره شهدای مظلوم منا را گرامی داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8