پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 1, 2020
مسلمانان نوریچ خواستار دسترسی ۲۴ ساعته به مسجد شدند

حوزه/ مسلمانان شهر نوریچ، با بیان اینکه نماز صبح از اهمیت بالایی برخوردار است، از شورای شهری خواستار استفاده 24 ساعته از مسجد شان شدند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از edp24، جامعه اسلامی شهر نوریچ در شرق انگلستان، درخواست استفاده 24 ساعته از مسجد را به شورای شهری داده اند تا بتوانند نمازهای صبح را سحرگاه در این مسجد اقامه کنند. در این میان برخی همسایگان به بهانه سروصدا و ترافیک صبحگاهی با این خواسته مخالفت می کنند.
«اسلام»، امام جماعت مسجد در این خصوص گفت: هرچند ما از سال 2011 اینجا بوده ایم اما به این معنی نیست که بخواهیم تغییرات زیادی در شیوه کارمان ایجاد کنیم. در مساجد نماز صبح از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

وی افزود: ما همیشه تمام تلاشمان را به کار می گیریم که کمترین مزاحمت را برای همسایگان داشته باشیم. ما حتی اذان نمی گوییم بلکه یک سیستم صوتی داخلی داریم و بیشترین تلاش را برای به حداقل رساندن سر و صدا به کار گرفته ایم.

آقای اسلام همچنین خاطر نشان کرد که افزودن ساعات رفت و آمد به مسجد، به صورت کلی تغییری در تعداد نمازگزاران ایجاد نخواهد کرد.

گفته می شود این درخواست از سوی مسجد باعث شد تا ارزیابی صوتی در محل نشان دهد که آلودگی صوتی در اطراف مسجد از ترافیک عبوری نیز کمتر می باشد.

شورای شهری نوریچ درباره این درخواست تصمیم گیری خواهد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8