چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ |۱۴ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 8, 2020
حجت الاسلام سهرابی، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران

حوزه/ حجت الاسلام سهرابی، گفت: بزرگان به ما گفته اند هر کس در دستگاه سیدالشهدا(ع) خدمتگزاری می کند، ان شاءالله به مقام محمود رسیده است و هیئتی هایی که در این خیمه و بارگاه به مردم خدمت می کنند به این مقام رسیده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در  تهران، حجت الاسلام سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در همایش شمیم حسینی و در جمع اعضای هیئت های مذهبی شمال غرب تهران، خدمتگزاری در دستگاه سیدالشهدا(ع) را از بزرگترین مقام هایی که می شود به آن دست یافت عنوان کرد و گفت: در قرآن، خداوند مقامی به پیامبرش معرفی می کند به نام مقام «محمود» و به او توصیه می کند که اگر می خواهی به این مقام برسی، بخشی از شب را به نماز و عبادت مشغول باش؛ که در واقع حقیقت این مقام محمود به «شفاعت» تعبیر شده است.

وی افزود: یعنی کسی که به این مقام می رسد، می تواند نزد خدا شفاعت کند. در زیارت عاشورا نیز از خداوند این مقام را طلب می کنیم. بزرگان به ما گفته اند که هر کسی در دستگاه سیدالشهدا(ع) خدمتگزاری می کند، ان شاءالله به این مقام محمود رسیده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران، ابراز داشت: هیئتی هایی که در این خیمه و بارگاه به مردم خدمت می کنند به این مقام رسیده اند و هر کس اخلاص بیشتری داشته باشد، فیض بیشتری نصیب او خواهد شد. 

حجت الاسلام سهرابی، در ادامه غفلت از ظرفیت بزرگ این ایام را یادآور شد و گفت: محرم و صفر با خودش ظرفیت و پتانسیلی جهت خدمت رسانی دارد که متاسفانه ما از این فیض عظیم غفلت کرده ایم و نتوانسته ایم از این فرصت بهترین استفاده را بکنیم.

وی اظهار کرد: همیشه آسیب ها و انحرافاتی در هیئت ها دیده می شود از قبیل علم کشی، قمه زنی و موارد دیگر، ولی واقعا درصد اندکی از تمامی هیئات دچار این آسیب ها هستند؛ مشکل اصلی استفاده نکردن از ظرفیت، فرصت و پتانسیل بزرگی است که در این ایام با بی توجهی و غفلت از دست می رود.

حجت الاسلام سهرابی در پایان خاطرنشان کرد: فرصتی که در این ایام همه به عشق سیدالشهدا(ع) در این خیمه جمع می شویم و به برکت این بزرگوار، دل های ما به همدیگر نزدیکتر می شود، محبت ما به همدیگر بیشتر می شود و هر فیض و رحمتی که از جانب پروردگار قرار است نازل شود، ابتدا به دل های آن جمع توجه می کنند، که چقدر به همدیگر محبت دارند. چه هیئت، چه فامیل و چه یک جامعه باشند. توجه می کنند که چقدر مردم نسبت به همدیگر مهربان اند و به همان میزان رحمت خداوند نازل می شود. 313/42

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =