پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 6, 2020
کد خبر: 862140
۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
کتاب دلهره‌های آخرین خاکریز

حوزه/ مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار از انتشار کتاب «دلهره‌های آخرین خاکریز» توسط انتشارات راه‌یار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، اسماعیل هاشم‌آبادی طی گفتگویی اظهار داشت: کتاب "دلهره‌های آخرین خاکریز" پنجمین اثر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار است که به زندگی و فعالیت‌های جهادی سردار شهید محمدرضا شمس‌آبادی پرداخته است.

وی افزود: این کتاب حاصل تحقیق و تدوین محمد اصغرزاده می‌باشد و با شمارگان ۲ هزار نسخه توسط انتشارات راه‌یار روانه بازار نشر شده است.

هاشم‌آبادی با بیان اینکه یکی از علل پرداختن به زندگی شهید شمس‌آبادی جهادگر بودن ایشان است، خاطرنشان کرد: خدمت به روستائیان مستضعف، راه‌اندازی کمیته‌های شورایی روستاها، فعالیت در پشتیبانی جنگ، حضور در جبهه و فعالیت‌های جهادی از ویژگی‌های شاخص این شهید است.

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار با اشاره به اینکه جهاد سازندگی در طول فعالیتش در دهه‌ی ۶۰، به یک نهاد مردمی و به تعبیری یک دولت روستایی و مردمی تبدیل شده بود، اظهار داشت: عمران و آبادانی روستاها، حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روستائیان به دست نیروهای جهاد سازندگی بود. از این حیث پرداختن به جهاد سازندگی اهمیت دارد و شهید شمس‌آبادی شهیدی است که در این محیط رشد کرده و در همین محیط هم به شهادت رسیده است.

هاشم‌آبادی افزود: کتاب «نان سال‌های جنگ» کتاب بعدی دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی سبزوار در حوزه جهاد سازندگی است و کتاب‌های دایرﺓ‌المعارف‌ جهاد سبزوار و خاطرات خیرالنساء صدخروی هم در دستور کار است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مراسم رونمایی کتاب «دلهره‌های آخرین خاکریز» یکشنبه ۱۰ شهریورماه  از ساعت ۱۶:۳۰ در سینما مردم سبزوار واقع در خیابان بسیج این شهرستان برگزار خواهد شد و از عموم علاقه‌مندان برای حضور در این مراسم دعوت می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8