پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 21, 2021
یاوران ولایت

حوزه/ مراسم اختتامیه دوره یاوران ولایت، ویژه مسئولان واحدهای بسیج دانش آموزی مدارس متوسطه دوم استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از بوشهر، سردار علی رزمجو، صبح امروز در مراسم اختتامیه دوره یاوران ولایت ویژه فرمانده واحدهای بسیج دانش آموزی مدارس متوسطه دوم استان بوشهر با اشاره به شکوه و عظمت و باور عمیق حضرت زهرا(س)،  بر اصل ولایت و دفاع از حریم ولایت گفت: اندیشه پاک حضرت زهرا(س) در گوش زمان فریاد حمایت از ولایت است و شما نیز با جدید با الگو گیری از ایشان در مدرسه خانواده و جامعه در مسیر دفاع از ولایت گام بردارید؛ یک فرمانده واحد خواهر که در سنگر مدرسه مشغول به تحصیل است باید قلم رفتار و سبک زندگی‌اش اسلحه مبارزه او با دشمن باشد.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ادامه داد: شما فرمانده واحدها باید بصیرت و بینش اسلامی خود را تقویت کنید و سیره زندگی حضرت زینب نیز الگو بگیرید و در سنگر مدرسه یک دختر فعال مذهبی و در خوان با تفکر و منش بسیجی باشید و نقشه‌های دشمن را خنثی کنید.

وی ادامه داد: باید این بار در مدرسه ماهیت دشمن را روشن کنید و در این راه تداوم داشته باشید تا پیروز شوید و مأموریت شما شش ماه و یکسال و چند سال نیست، بلکه باید لباس رزم را تا همیشه بر تن داشته باشید و در جامعه و خانواده نیز همین مسیر را ادامه دهید.

رزمجو افزود: حضرت زینب(س) قدرت دشمن را همیشه پوشالی می‌دانست امروز نیز ما در مقابل قدرت استکباری آمریکا که باشد تمام تجهیزات پیشرفته قدرت نمایی می‌کند، ایستاده‌ایم و پهپاد او را در آسمان منهدم کرده و به دنیا ثابت کردیم که قدرت آنها جزو هیمنه پوشالی چیز دیگری نیست.

وی یکی دیگر از اصول مبارزه حضرت زینب(س) را نداشتن ترس و اصطلاح به عنوان کرد و گفت: حال که لباس دفاع از انقلاب اسلامی را بر تن کرده‌اید از هیچ چیز حراست به دل راه ندهید و چون حضرت زینب در مقابل دشمنان خدا محکم بایستید و فقط در مقابل خدا سر خم کنید.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به نقش بانوان در تاریخ دفاع مقدس یادآور شد: در تاریخ دفاع مقدس با بانوان دخترانی داشته‌ایم که با یک چوب در دست سربازان بعثی را به اسارت گرفتند و شما باید ادامه دهنده مسیر مبارزه زنان دلاور تاریخ اسلام و انقلاب باشید.

دانش آموز امروز نیاز به دست گیری ندارد بلکه او باید دست ما را بگیرد

مهراب کیانی مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر نیز در این مراسم با اشاره به نقش ویژه فرمانده واحدهای دانش آموز در فضای مدارس گفت: ما در این دوره آموزشی با تاکید بر مباحث تربیتی، کار تشکیلاتی را در فضای اردوی و کارگاه‌ها به فرمانده واحد آن آموزش داده‌ایم تا بتوانند در فضای مدرسه به جذب سازماندهی و به کارگیری نیروهای انقلابی بپردازند که در این دنیا جز با کار تشکیلاتی نمی‌توان اندیشه انقلاب اسلامی را به درستی انتقال داد.

وی ادامه داد: در دوره یاوران ولایت تمام اداره اردو را به دانش‌آموزان سپردیم به کسانی که در سالهای گذشته در دوره یاوران ولایت شرکت کرده‌اند، فرمانده واحدهای بسیج دانش آموزی بودند این بار به عنوان خادم در کمیته‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، پشتیبانی، ورزشی و رسانه و فضای مجازی دوره یاوران ولایت برادران و خواهران را بهتر از گذشته اداره کردند و ثابت کردند که دانش‌آموز امروز نیاز به دستگیری ندارد بلکه هست که می‌تواند دست همه ما را بگیرد.

 کیانی افزود: ما این نوجوانان را باور داریم اینها تاریخ سازان انقلاب اسلامی خواهند بود. حضرت آقا فرمودند اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و چند سال از آن تاریخ گذشته و این نوجوانان آنهایی هستند که به قدرت خدا آن روز را خواهند و از مسیر  کربلا  به سمت قدس حرکت خواهند کرد و شعار راه قدس از کربلا می‌گذرد را تکمیل خواهند کرد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر تاکید کرد: به قطع نوجوانان محکم‌تر از نوجوانان دهه شصت پای کار انقلاب ایستادند ما از کارهای آنها را در راهیان نور دیده‌ایم،  مدیریت آنها را در فضای مدرسه تجربه کرده‌ایم نوجوان بسیجی ما آینده ساز انقلاب است و توان مدیریت در عرصه‌های فرهنگی را به خوبی داراست.

گفتنی است،  در این آیین اختتامیه که با اجرای سرود نماهنگ صحبت های فرمانده واحدهای بسیج دانش آموزی همراه بودّ در پایان از طرح‌های برتر ارائه شده فرهنگی با نام آتش به اختیار و خادمان دوره یاوران ولایت توسط فرمانده سپاه امام صادق تقدیر به عمل آمد و احکام پایان دوره به آنها تقدیم شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8