سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ |۶ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 31, 2020
اختتامیه دوره تخصصی مشاوره

حوزه / معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه گفت: زمانی حوزه علمیه بیش از پیش متحول می شود که تقوا و معنویت به عنوان عامل اصلی تحول با رشد و تعالی همراه باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین حمید ملکی در آیین اختتامیه نخستین دوره تخصصی مشاوره اساتید حوزه های علمیه استان ها در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم اظهارکرد: بحث مشاوره و روانشناسی یکی از ابزار و توانمندی هایی است که امروز بشر نیاز به آگاهی های نسبی در این خصوص دارد.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: من معتقد هستم با توجه به اهمیت نقش استاد در کلاس تمامی اساتید حداقل دوره عمومی مشاوره و تکنیک های متنابه آن را پشت سر بگذارند تا در سر کلاس تدریس بیش از پیش حال و احوال طلاب را درک کنند.

معاون تهذیب حوزه های علمیه بیان کرد: متاسفانه مشکلات بودجه مانع از اجرای طرح مهم و وسیع  آموزش ها و ارائه تکنیک های مشاوره در سطح کلان کشور شد ولی از همکاران خودم در مدیریت مشاوره و خانواده تشکر می کنم که با این بضاعتی که داشتیم موفق به برگزاری این دوره مهم و اثرگذار شدند.

حجت الاسلام و المسلمین ملکی با اشاره به آسیب ها و آفت های موجود اظهارکرد: فعالیت و ایفا کردن نقش راهنما در عرصه مشاوره نیازمند تمرین، تلاش، مطالعه و دریافت اطلاعات به روز پیرامون این موضوع مهم است، چرا که اگر این ممارست و مطالعه وجود نداشته باشد بدون شک از علم عقب خواهیم ماند.

استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: رسالت طلبگی و نگاه حوزوی ما نباید در فراگیری علوم دیگر تحت شعاع قرار گیرد چرا که ممیزه ما از دیگر فراگیران علوم متعدد حوزوی بودن و روحیه معنوی است.

وی تأکید کرد: امروز قریب به 60 رشته حوزوی در دانشگاههای کشور در حال تدریس است و لذا علاوه بر علم آموزی و حرکت با پیشرفت علم باید نسبت به تقویت و رشد معنوی خود برنامه ریزی داشته باشم چرا که رمز تحول در حوزه همین رشد تقوا و معنویت است، اینکه عالم با عمل باشیم.

انتهای پیام   313/17

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =