دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 25, 2021
زنان غیر مسلمان در بیرمنگام باحجاب شدند!

حوزه/ به منظور بنای پل میان ادیانی، مسلمانان در شهر بیرمنگام در انگلستان، اقدام به اهدای بسته های «حجابی» حاوی روسری گل سرخ و همچنین اطلاعاتی درباره زنان مسلمان به رهگذاران کردند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» یک تشکل اسلامی در انگلستان به منظور ایجاد پل میان ادیانی بین جامعه های دینی، میزبان یک رویداد اجتماعی در مرکز شهر بیرمنگام بود و با دادن بسته های حجابی دارای روسری به زنان غیرمسلمان، از آنان دعوت به امتحان کردن حجاب کرد.

در صفحه این تشکل اسلامی در شبکه‌های اجتماعی آمده است: رویداد اجتماعی «آزمودن روسری (حجاب)» در مرکز شهر بیرمنگام، نتیجه فوق العاده ای داشت. مردم عاشق این بودند که روسری گذاشتن را امتحان کنند. آن ها می خواستند سعی کنند درکی از گذاشتن روسری بر سر داشته باشند.

این بیانیه افزود: وقتی صورتشان را از طریق آینه (باحجاب) می دیدند، چهره شان بسیار هیجان زده می شد و عاشق آن بودند.

رویداد بیرمنگام و رویدادهای مشابه در سراسر جهان برگزار می شود تا از زنان مسلمان حمایت کند که حجاب بپوشند و به دلیل تصمیم‌شان در این رابطه با برخوردی عادی از سوی جامعه روبرو شوند.

کسانی که در رویداد حجاب گذاری شرکت کردند بسته های هدیه ای حاوی، روسری جدید، گل سرخ، شیرینی و همچنین اطلاعاتی درباره زنان مسلمان دریافت کردند.

گروه همچنین نوشت: به عنوان یک مسلمان ، وظیفه ما در اسلام است که مهربانی ، عشق ، احترام و تفاهم را بین جوامع گسترش دهیم و به همین دلیل است که ما این رویدادها را برگزار می کنیم. اکثر اوقات پیروان ادیان مختلف به ما گفته اند که این هدایا را سال ها در قلب شان نگهداری خواهند کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • آزادبخت IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  2 0
  بسیار کار زیبایی است. گر چه موجب مسلمانی اینها نمی شود (و قرار هم نیست بشود)، اما زمینه تسالم و تعایش آرام مذاهب را فراهم می سازد و آرامش و امنیت زنان مسلمان را افزایش می دهد. جزاهن الله خیرا.
  • هان IR ۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۲
   0 0
   تسالم و تعایش
 • امام جمعه IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  0 0
  احسنت
 • مصطفی IR ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  0 0
  چه کار زیبایی، آفرین بهشون
 • داران IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۲
  0 0
  احسنت بر مسلمانان
 • سعیدی US ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳
  0 0
  بسیار عالی. افزایش همبستگی و تقارب و تاکید بر آموزه های انسانی و مشترک لازم است
 • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۳
  0 0
  چه کار زیبا و ارزشمندی
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8