یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 12, 2020
رئیس رادیو و تلویزیون های عراق

حوزه/ یک مقام مسئول فرهنگی و رسانه ای عراق گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی به عنوان یک قدرت بلامنازع در منطقه مطرح است و فصل الخطاب تمام معادلات منطقه می باشد.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سیدحمید حسینی امروز در دومین گردهمایی فعالان مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و چهارمین همایش فعال در عرصه اربعین حسینی در مسجد مقدس جمکران اظهارکرد: اکنون ایران اسلامی به جایگاهی رسیده که هر کاری بدون حضور این کشور در منطقه دنبال شود به نتیجه نخواهد رسید.

این فعال فرهنگی و رسانه ای عراق ادامه داد: سخت‌ترین، بزرگترین و دشوارترین جریان روی زمین موضوع فلسطین است چراکه همه دنیای مخالف اسلام در کنار یکدیگر قرار گرفته و قطعه‌ای از جهان اسلام را به خود اختصاص داده و بدترین انسان‌های کره زمین را در آن ساکن کردند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب به صراحت مطرح کردند که رژیم صهیونیستی باید نابود شود درحالی‌که هیچ جریان سیاسی نمی‌پذیرد که حکومت تازه متولد شده بزرگ‌ترین قدرت‌های دنیا را تهدید کند؛ اکنون به جایی رسیدیم که هیچ کشوری جرأت ندارد به فلسطین نگاه بدی داشته باشد.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق از حضور مسؤولان مواکب عراقی در حرم‌های امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) یاد کرد و گفت: این افراد با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و سخنان ایشان را راهنمای خود قرار دادند. ایرانی‌ها برای کمک به مواکب عراقی در حماسه پیاده‌روی اربعین حضور می‌یابند به همین علت هر جایی که احساس کردند که امکان دارد با مواکب عراقی زاویه پیدا کنند باید به عقب برگردند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی با تاکید بر اینکه حضور زائر اولی‌ها در حماسه اربعین باید توسط هیأت‌های مذهبی دنبال شود، مطرح کرد: ما باید تلاش کنیم تا حضور حداکثری و تنوع سلایق مختلف را در این راهپیمایی عظیم اربعین حسینی رقم بزنیم.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه رزمندگان مقاومت معادله عراق را به نفع انقلابی‌ها تغییر دادند، گفت: سیاست جبهه مقاومت با وجود مشکلات و تفاوت سلایق جذب حداکثری افراد است، در کشور عراق به دنبال این هستیم تا سلایق و گروه‌های مختلف را به سمت جبهه مقاومت دعوت کنیم.

وی اضافه کرد: بعد از جریان صدام دو جریان بودند که یکی از آن‌ها به دنبال مقاومت سیاسی و دیگری به دنبال مقاومت جهادی بود اما ما به عنوان نیروهای انقلابی به حمایت از هر دو جناح می‌پرداختیم.

رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های عراق با اشاره به اینکه در دورانی حکومتی‌ها در عراق از پرداختن مردم به فرهنگ زیارت و عزاداری جلوگیری می‌کردند، مطرح کرد: مردم عراق با فرهنگ مقاومت به میدان آمده و مقابل ظلم ایستادگی کردند تا به پیروزی رسیدند.

وی خاطرنشان کرد: در دورانی حاکم منتصب آمریکا همراه با نمایندگان 33 کشور دیگر در عراق حضور داشتند و میان شخصیت‌های داخلی نیز اختلاف‌هایی وجود داشت تا اینکه آمریکا به دنبال تحمیل قانونی بود تا در کلام عراق از بی‌قانونی خارج شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی و رزمندگان مقاومت معادله عراق را به نفع انقلابی‌ها تغییر دادند، تصریح کرد: نیروهای جبهه مقاومت عراق افزایش یافته و قدرت این جبهه درحال گسترش است.

انتهای پیام  313/17

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • احمد ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
    0 0
    درود بر رزمندگان مقاومت
  • حسینی ۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
    0 0
    ایران وطنم، جان و تنم
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8