چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ | Oct 28, 2020
حجت السالام احمدی

حوزه/ مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور گفت: روایتگری حماسه عاشورا سبک نوینی از گفتمان سازی عاشورا است و مبلغین و روحانیون باید این مسئله مهم را مورد توجه جدی خود قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام حمید احمدی، امروز در دیدار با اعضای کمیته فرهنگی ستاد اربعین حسینی استان قزوین که در محل دفتر بعثه مقام معظم رهبری انجام شد، ضمن قدردانی از فعالیتهای خوب و ارزشمند این ستاد در رابطه با برنامه های مراسم پیاده روی اربعین حسینی گفت: کمیته فرهنگی ستاد اربعین حسینی استان قزوین در این سالها در رابطه با اعزام زائران و مبلغین و روحانیون به موکب های مسیر نجف به کربلای معلی و در شهرکربلا و همچنین ساخت فیلم های مستند تلویزیونی اقدامات خوب و شایسته ای را انجام داده که جای تقدیر است.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور، روایتگری عاشورا در مراسم پیاده روی اربعین حسینی را ضروری دانست و بیان کرد: روایتگری حماسه عاشورا سبک نوینی از گفتمان سازی عاشورا است و مبلغین و روحانیون باید این مسئله مهم را مورد توجه جدی خود قراردهند.

وی افزود: راویان اعزامی توسط این کمیته، برنامه های روایتگری را امسال در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین، سامرا به زبانهای مختلف اجرا خواهند نمود.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: ما در این راهپیمایی عظیم تاثیرات فرهنگی مردمان از کشورهای مختلف را می بینیم و همین سبب شکل گرفتن یک اتحاد و همدلی بین مسلمانان می شود.

وی اظهارکرد: زائران ایرانی باید مردم عراق را به عنوان خادم امام حسین (ع) و ائمه معصومین (ع) و زائران ایشان بدانند و با احترام و تکریم با آنها برخورد کنند.

مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین کشور گفت: رعایت مقرارت هر کشوری که در آن حضور پیدا می کنیم، در واقع احترام گذاشتن به خودمان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8