سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ | Jul 14, 2020
کلیسا و مسجد مرزی در سن دیگو، روز دعای وحدت برگزار می کنند

حوزه/ یک کلیسا و مسجد مرزی در سن دیگو خواستار برگزاری روز «دعای وحدت ملی» در پارک دوستی شدند؛ مکانی که خانواده های مهاجران در منطقه مرزی ایالات متحده با مکزیک با هم دیگر ملاقات می کنند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از 10news، کلیسای نخست اتحاد متدویست و مرکز اسلامی سن دیگو خواستار برپایی یک روز وحدت برای همه ادیان ، و برگزاری دعای وحدت ملی  شدند. این مراسم یکشنبه ، 27 اکتبر از ظهر تا 2 بعد از ظهر در پارک دوستی برگزار  می شود.

این کلیسا  و مسجد در سن دیگو در ایالت کالیفرنیای آمریکا، خواستار برگزاری روز «دعای ملی» در پارک دوستی شدند؛  مکانی که خانواده های مهاجران  در منطقه مرزی ایالات متحده با مکزیک با هم دیگر ملاقات می کنند.  

این گروه همچنین برای تشویق سیاستمداران دولت فدرال برای باز نگه داشتن پارک دوستی ، یک فیلم کوتاه منتشر می کند  که این فیلم «دعایی فراتر از مرزها» نامیده شده است.

داستین کراون با شورای روابط اسلامی اسلامی آمریکای، شعبه  سن دیگو در این رابطه گفت:  پارک دوستی تنها مکانی در مرز ایالات متحده و مکزیک است که خانواده هایی که تحت سیاست مهاجرت ایالات متحده از یکدیگر جدا شده اند می توانند در آنجا جمع شوند و با هم ملاقاتی داشته باشند.

از سال 2011 تاکنون هر هفته در این پارک نماز برگزار می شود.

امام طاها حسنه از مرکز اسلامی سن دیگو نیز دراین رابطه گفت: ما می توانیم وقتی با هم جمع می شویم دعا کنیم و با هم غذا شدن، هم نشین یکدیگر شویم.

به گفته برگزارکنندگان گویی تهدیدهایی از سوی دولت آمریکا برای بسته شدن پارک دوستی وجود دارد، اما خوشبختانه هنوز اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است. آ نها امیدوار هستند که ادامه حضورشان سیاستمداران را به باز نگه داشتن این مکان تشویق کند.

کراون می گوید:  میلیون ها خانواده در ایالات متحده و مکزیک به هیچ وجه به یکدیگر دسترسی ندارند.بسته شدن پارک دوستی باعث می شود که امکان دیدن همدیگر به کل از بین برود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8