شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 15, 2020
امام جمعه تبریز

حوزه/ امام جمعه تبریز تحریم های ظالمانه دشمن را یک فرصت تاریخی و راهبردی عنوان کرد و گفت: اقتصاد بیمار کشوربا تجاری سازی طرح های فناورانه در شرکت های دانش بنیان درمان می شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» در تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم، بعدازظهر امروز در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی تبریز، موسوم به رینوتکس ۲۰۱۹، در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز با بیان اینکه  امروزه فناوری های نوین قابلیت های گوناگونی در زندگی بشری به وجود آورده اند گفت : فناوری های نوین با از بین بردن مرزهای متعارف در محیط زیست انسانها فضایی جدید به وجود آورده اند که تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده است.

 امام جمعه تبریز با اشاره تاثیر توسعه فناوری های جدید در تحولات در زندگی جامعه بشری  گفت : امروزه سبک زندگی دچار تغییر و تحول شده است و در جامعه بشری الگوی جدیدی از سبک زندگی پدیدار شده است و مفاهیم آن نیز تغییر اساسی کرده است.

 حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با بیان اینکه تغییرات جدید صورت گرفته کارایی و اثر بخشی زندگی سنتی را با چالش های جدی مواجه ساخته است گفت : بدون شناخت صحیح از فناوری های نوین نمیتوان درک صحیح از مسائل پیرامونی بدست آورد.

 نماینده ولی فقیه در استان  ارزش گذاری به فناوری و علم را از منظر دین مبین اسلام مورد اشاره قرار داد و گفت : اسلام به جهت توحیدی علم توجه خاص دارد و هر دانستن را علم نمی داند و در قرآن کریم تصریح نموده که عالمان و دانشمندان خدا ترس هستند.

 امام جمعه تبریز علم و فناوری را پایه و اساس قدرت ها دانست و گفت: به واسطه علم انباشت ثروت به درستی مدیریت می شود و رهبر معظم انقلاب می فرمایند هرکس به علم دست پیدا کند می تواند فرمانروایی کند.

وی گفت : در سال ها اخیر رویکرد به فناوری شرکت های دانش بنیان به عنوان تکمیل کننده توسعه فناوری توجه زیادی بوده است و در این رابطه رهبر معظم انقلاب اسلامی معتقد هستند هم افزایی علم و ثروت اولین شاخصه قدرت به حساب می آید.

 حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با تاکید بر اینکه اهل دانش و سرمایه گذاری مالی برای افزایش شرکت های دانش بنیان همت بیشتری داشته باشند گفت : در دنیای امروزی مناسبت های سنتی اقتصاد رو به زوال است و جایگاه برتر ازآن کشوری است که بر روی اقتصاد دانش بنیان سرمایه گذاری کرده است و کارآفرینان اقتصاد را با کسب حلال سامان می دهند.

 نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به تحریم های دشمنان در حوزه های مختلف علمی و فناوری که مانع سامان یافتن اقتصادملی شده است گفت : اگر می توانستیم وابستگی اقتصادی را به حداقل برسانیم اساسا تحریم ها موضوعیت نداشت.

  امام جمعه تبریز دانش بینان کردن اقتصاد را نیاز ضروری کشور دانست و تاکید کرد : اعتماد به جوانان و مردم در طول ۴ دهه گذشته اهداف حداکثری را حاصل کرده است و با اعتماد به جوانان در عرصه فناوری های جدید هم تحریم ها به فرصت بزرگی تبدیل خواهد کرد و جهش علمی را به همراه خواهد داشت.

 وی گفت : جدی گرفتن رونق کارآفرینی و میدان دادن به شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در اعتلای کشور دارد و دست دشمن را کوتاه می کند.

 نماینده ولی فقیه در استان با تقدیر از توجه و اقدامات شایسته دولت به تجاری سازی فناوری ها تاکید کرد : تحریم های ظالمانه دشمن از یک منظر یک فرصت تاریخی و راهبردی است که میتواند اقتصاد بیمار کشور را با تجاری سازی طرح های فناورانه در شرکت های دانش بنیان درمان کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8