سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 26, 2021
السيد حسن نصر الله

حوزه/ سخنرانی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در ابتدای سخنرانی خود به مناسبت سالگرد روز شهید در لبنان، میلاد پیامبر اکرم (ص) را به تمام مسلمانان جهان تبریک گفت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز شهید حزب الله( حزب الله لبنان یازدهم نوامبر را روز شهید نامگذاری کرده و هر سال این روز را به یاد شهدایش گرامی می دارد) گفت: به همه مسلمانان سالروز میلاد رسول گرامی اسلام(ص) را تبریک می گوییم.

وی در ادامه بیان کرد: در روز شهید یادآور می شویم که چگونه شارون به خاطر شکستی که به ارتشش پس از عملیات استشهادی احمد قصیر وارد شد، خوار و ذلیل شد. روز شهید به مثابه سال روزی برای هر شهیدی از شهدای حزب الله است. شهداء اهل ایمان و اعتقاد بودند. آن شهیدان جنگشان در راه خدا و دفاع از مقدسات و مظلومان بود.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با ارتش آمریکا همانند مزدوران رفتار می کند و از این رو آنها تصور می کنند که همه مردم به این شکل هستند.

نصرالله افزود: شهیدان، ما را وارد زمان پیروزی ها و دستاوردها کردند و ما از آنها تشکر می کنیم، عزت و بزرگی و جایگاه بلند ما امروز در واقع به برکت و لطف شهدا و خانواده های آنهاست.

وی بیان کرد: مقاومت امروز در اوج قدرت خود است. تهدیدات سید حوثی مبنی بر هدف قرار دادن رژیم اشغالگر تهدیدی مهم و واقعی است. دشمن صهیونیستی به خوبی می داند که در منطقه نیروهای راهبردی جدید وجود دارد، احتمال راه اندازی جنگی علیه ایران بسیار بعید است، ایران ایستادگی کرد و سختی های تحریم ها را پشت سر گذاشت.

دبیرکل حزب الله اشاره کرد: نوعی اجماع ملی در خصوص مبارزه با فساد در لبنان وجود دارد، مبارزه با فساد در لبنان به زمان نیاز دارد و هرگونه تلاش برای مبارزه با فساد منوط به تصمیمات شورای عالی قضایی است، لبنان در مبارزه با فساد به شجاعت دستگاه قضایی نیاز دارد.

وی افزود: واشنگتن شرکتهای چینی را از فعالیت در لبنان بازمی دارد. یکی از علل خشم امریکا علیه نخست وزیر عراق رفتن وی به چین و امضای قراردادها ومعامله هایی با چین است.

دبیرکل حزب الله لبنان یادآور شد: شرکت های ایرانی برای کار و سرمایه گذاری در لبنان آماده هستند اما واشنگتن مانع تراشی می کند، آمریکا شرکت‌های برخی کشورهای عربی را تهدید کرد اگر در بازسازی سوریه مشارکت کنند، تحریم هایی علیه آنها اعمال خواهد کرد.

نصرالله بر فعال‌سازی بخش کشاورزی و صنعتی در لبنان تاکید کرد و گفت: نمی توان با وام گرفتن بیشتر، بخش اقتصاد را احیا کرد، آمریکا به دنبال کوتاه کردن دست مقاومت در لبنان است. نصرالله درباره کشاندن لبنان به جنگ داخلی و ایجاد خلا و آشوب هشدار داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8