چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 21, 2020
آیت الله امامی کاشانی در نمازجمعه تهران

حوزه/ امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه گران شدن بنزین نباید منجر به گرانی همه چیز در کشور شده و بحران ایجاد شود، گفت: دشمن کار نظامی نمی‌تواند علیه‌مان انجام دهد ولی در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کرده و با سلاح برّنده نفوذ اقدام می‌کند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت الله محمد امامی کاشانی، ظهر امروز در نماز جمعه این هفته تهران، با بیان اینکه هفته وحدت در یک هفته (از ۱۰ تا ۱۷ ربیع الاول) است به آن دلیل است که تمامی شیعیان و اهل تسنن آن را گرامی بدارند، اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) مقتدایی معصوم و سراسر حق و نور بود که همواره به عنوان انسان کامل مطرح بوده است.  

خطیب جمعه موقت تهران با بیان اینکه انسان‌های کامل دارای صفاتی ویژه برای الگوی دیگران است ضمن اینکه انبیا همواره انسان‌های کاملی بوده‌اند، تصریح کرد: چه در خلق و چه در رفتار باید همواره شبیه پیامبر اکرم(ص) باشیم.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) قبل از آن که حاکم اسلامی و رسول خدا باشد انسانی است که تجلی تمام اسمای حسنی بوده و به همین دلیل نقطه ضعفی در او وجود ندارد، افزود: انسان کامل باید اعتدال داشته باشد و دلش با همه صاف بوده و در قلبش نور باشد.

آیت الله امامی کاشانی خاطرنشان کرد: در جامعه فعلی ما قلب‌ها، گفتارها و دل‌ها چگونه است؟ در حالی که آیه ۱۰ سوره حشر می‌فرماید: خدایا ما و گذشتگان‌مان را ببخش و در دل هیچکس زنگ، حسد و حقد نباشد. باید کارها و رفتارهایمان شبیه پیامبر اکرم(ص) باشد چرا که ما را در درون قبر با رسول خدا می‌سنجند.

وی با اشاره به اینکه کارهای فعلی ما چه شباهتی با پیغمبر گرامی اسلام دارد؟ گفت: زیارت امام حسین (ع)، قرائت دعای فرج، توجه به اربعین، حضور در مراسم‌ها ولادت و شهادت اهل بیت و شهادت جوانان عزیز همگی در راستای الگوگیری از پیغمبر اکرم و شبیه او شدن انجام می‌شود

امام جمعه موقت تهران با اشاره به گران شدن بنزین گفت:‌ این موضوع تصمیمی است که دولت و مجلس و فرهیختگان اقتصادی گرفته‌اند ولی باید در اجرای آن دقت کرده و نظارت داشت و علاوه بر آن نباید کالاها و اجناس گران شود و به همین دلیل همگان را به انصاف توصیه می‌کنم؛ گران شدن بنزین نباید منجر به گرانی همه چیز در کشور شده و بحران ایجاد شود.

آیت الله امامی کاشانی گفت: آن هایی که مساله بنزین را مطرح می کنند درواقع یک مساله اقتصادی را تصویر می کنند، بنابراین اجرای آن مهم است و نباید بروند دنبال اینکه اگر بنزین گران شد بقیه کالا ها هم گران شود و بعد بحران درست کنند؛ باید انصاف داشت.

وی با بیان اینکه وحدت مسلمانان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی علمای بزرگ شیعه و اهل تسنن مطرح بوده است اما در زمانه فعلی ما اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است، افزود: اگر امت با یکدیگر صمیمی بوده و از هم کینه نداشته باشند دشمن نمی‌تواند بر آنها مسلط شود لذا نباید دل‌ها نسبت به هم زنگ‌خورده باشد.

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه دشمن کار نظامی نمی‌تواند علیه‌مان انجام دهد ولی در مراکز تصمیم‌گیری نفوذ کرده و با سلاح برّنده نفوذ اقدام می‌کند، گفت: وقتی دشمن با حاکمان کشورهای عربی صحبت می‌کند نشان می‌دهد که برای او شیعه و سنی مطرح نیست بلکه او به دنبال جنگ با جهان اسلام و خداست.

وی گفت:‌ کسانی که به یمن و فلسطین حمله کرده و مردم آنها را بمباران می‌کند و تعداد زیادی زن و کودک و جوان و پیر را شهید می‌کند، به دنبال نابودی جهان اسلام هستند در حالی که دست برخی حاکمان با اقدامات قرون وسطی‌شان و برنامه‌ریزی برای این حملات به خون این افراد آلوده است در حالی که این اقدامات توهین به کل جهان اسلام بوده و ملت اسلام را تحقیر می‌کند.

خطیب جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه نقشه دشمن عدم اتحاد در جهان اسلام است، تصریح کرد:‌ هیچگاه جمهوری اسلامی نگفته است که نباید قوم یهود نباشد در حالی که ما معتقدیم صهیونیستی‌ها نه یهودی هستند و نه نصرانی بلکه آنها ضد خدا، ‌ ضد انسانیت و ضد همه ارزش ها هستند؛ استکبار به دنبال منافع است و هیچگاه کاری به دین، ‌ مذهب و شیعه، سنی و یهود ندارد چرا که مخالف همه است و اگر به آن پول بدهند مشکلی با آنها ندارد ولی اگر منفعتی نبرد با آنها مخالفت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مرجعیت بسیار قوی و عظیم در عراق وجود دارد این در حالی است که آگاهی مردم عراق و توجه آنان به مرجعیت توانسته فتنه برنامه‌ریزی شده در این کشور را خنثی کند،خاطرنشان کرد: مردم عراق حق دارند به علت گرانی در این کشور حرف خود را بزنند و آنها حق دارند به عدم اراده صحیح کشورشان انتقاد کنند.

آیت الله امامی کاشانی با بیان اینکه اگر امت جهان اسلام دلخوری از یکدیگر نداشته باشند دشمن نمی‌تواند بر آنها تسلط پیدا کند، گفت: استقامت در برابر دشمن می‌تواند منجر به عقب‌نشینی آنان شود و باید در برابر دشمن نترسیده و با شجاعت حرف خود را بزنیم و باید فقط به دنبال اجرای هدف اصلی خود برویم.

وی با بیان مطلب اینکه جمهوری اسلامی بعد از ۴۰ سال به عظمت فعلی رسیده است به دلیل اقدامات شهدا، ایثارگری‌ها، فداکاری‌ها و مقاومت در برابر نفوذها است، افزود: رخنه دشمن در برخی مراکز برای نفوذ و اقدام در لحظه مدنظرش است لذا باید این راه را بر او ببندیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مسئله مشترک بین شیعه و اهل تسنن مربوط به حضرت مهدی صاحب‌الامر (عج) که حدیثی از اهل سنت در این باره نقل می‌کنند، گفت: پیامبر اکرم(ص) فرموده‌اند که روزگاری پیش خواهد آمد که گرفتاری‌ها در دنیا آنچنان زیاد می‌شود که امت اسلامی را به سختی وا می‌دارد و جهان اسلام به جایی می‌رسد که فرزندم حضرت مهدی (عج) بیاید و عدل تمامی جهان را فرا گرفته خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه بهترین انسان‌ها کسانی هستند که وقتی حجت خدا غایب است به آن حضرت معتقد بوده و امید داشته و مأیوس نباشند تا لحظه فرج برسد، گفت: با آنکه استکبار و دشمنان وجود دارد اما آینده روشن است و باید  جهان اسلام به آن موضوع امیدوار باشند و به همین دلیل باید بپا خیزیم تا زمینه حضور حضرت حجت را فراهم کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

نظرات

  • anna ۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
    0 0
    نمیخواهیم از مردم نگیرید به خود مردم پس بدین، تو این شرایط تحریم و بیکاری و بدبختی اصلا ما یارانه هم نخواستیم ، دولت محترم تحت فشار کمیته امداد امام خمینی بنزین رو گرون کرده که این هزینه و پول اضافی رو به کمیته امداد واریز کنه که مثلا به افراد بی بضاعت پرداخت بشه اما همه میدونند که صرف فقیران و بی بضاعتان عراق و سوریه و لبنان و فلسطین میشه نه این دولت و نه هیچ دولتی در ایران تا الان به فکر مردم ایران نبوده و نیست دروغ بسه قیمت ها بالا نمیرود هم دروغ بزرگی است از پارسال تا الان قیمت خونه و تمام اقلام ضروری مردم 4 برابر شده مگه دولت به فکر مردم بوده و تونسته کاری بکنه که الان میخواد کنترل کنه همش دروغ و وعده و عید الکی ، دیگه به خدا خسته شدیم نابود شدیم همش تو شرایط جنگی هستیم مردیم بسه دیگه
  • سید ES ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
    0 0
    مگه میشود که بنزین گران شود بقیه اجناس بدون تغییر باقی بماند؟ در حالی که همه مردم این گرانی را دستاویزی برای گران کردن اجناس خود مکنند ... با این فشار اقتصادی و حقوق ناچیز جایی برای گران شدن بنزین وجود نداشت که به طور غتفلگیرانه این کا را انجام دهند.
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8