جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 5, 2020
آیت الله احمد جنتی

حوزه/ در پی ارتحال آیت الله میرمحمدی نماینده فقید مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، رئیس این مجلس، پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، در پی ارتحال آیت الله میرمحمدی نماینده فقید مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری، رئیس این مجلس، پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام حضرت آیت الله جنتی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«اذا مات المؤمن الفقیه ثلم فی الإسلام ثلمة لایسدّها شئ»

ارتحال عالم فرزانه و محقق گرانمایه حضرت آیت الله آقای حاج سیدابوالفضل میرمحمدی «رضوان الله علیه»، موجب تأثر و تألم گردید.

آن مرحوم از جمله پیشگامان انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بود که به‌ همراه‌ سایر فضلا و روحانیون‌ در مبارزات علیه رژیم ستمشاهی نقش‌ بسزایی داشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در عرصه های مختلف از جمله چندین دوره نمایندگی مجلس خبرگان رهبری همواره از پشتیبانان امام راحل(ره)، انقلاب و مقام معظم رهبری«مدظله العالی» بوده است.

این عالم مجاهد در عرصه های علمی و تحقیقاتی به ویژه علوم قرآنی و تفسیر قرآن کریم و حضور مؤثر حوزوی و دانشگاهی نیز از چهره های ماندگار این دوران بود و هم اکنون برخی از آثار و تألیفات ایشان در زمره کتب درسی در حوزه و دانشگاه تدریس می شود.

اینجانب ضمن عرض تسلیت محضر شریف رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی»، مراجع عظام، علمای اعلام، نمایندگان محترم خبرگان رهبری، حوزه های علمیه، خاندان و فرزندان گرامی ایشان، مردم شریف استانهای مرکزی و تهران و همه‌ ارادتمندان و شاگردان آن مرحوم صمیمانه تسلیت می گویم و علوّ درجات ایشان را از خداوند متعال مسألت می نمایم.

احمد جنتی
رئیس مجلس خبرگان رهبری

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =