جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ | Dec 4, 2020
نگرانی ها از وجود گوشت خوک در غذای ورزشکاران مسلمان سنگاپوری

حوزه/ درحالی که تیم‌های ورزشی سنگاپور، ورزشکاران مسلمان زیادی در اختیار داردند، نگرانی ها از سرو غذای غیرحلال، تنش هایی را در بازی های جنوب شرقی آسیا ۲۰۱۹ به همراه داشته است.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از گاردین، گزارش هایی درباره وجود گوشت خوک در غذای ورزشکاران مسلمان سنگاپور در مسابقات فیلیپین نگرانی هایی را در پی داشته است، این درحالی است که شورای ملی المپیک سنگاپور (اسنوک) در بیانیه ای این ادعا را رد کرده است.

در گزارش ها آمده که چندین وعده غذای سرو شده به ورزشکاران مسلمان در بازی های جنوب شرقی آسیا ۲۰۱۹ در فیلیپین، حاوی گوشت خوک بوده اند، بطوری که بسیاری خواستار شکایت از برگزارکنندگان مسابقات شده اند.

در این میان مقامات مسلمان فیلیپینی نیز مداخله کرده اند و از سازمان دهدگان بازی ها خواسته اند سریع مشکل مذکور را حل کرده و غذای کافی حلال در اختیار ورزشکاران مسلمان قرار دهند.

 گفته می شود که برگزارکنندگان بازی ها، یادآوری های کمیسیون ملی مسلمانان فیلیپینی  در رابطه با صرف غذای بدون گوشت خوک به ورزشکاران مسلمان را نادیده گرفته اند و حتی جولیانا سئو سرآشپز تیم سنگاپور نیز در نامه ای در این رابطه شکایت کرده است. با این حال مقامات سنگاپوری ادعاهای ورزشکاران و حتی سرآشپز تیم را نادرست خواندند.

درحالی که سرو صداها بالا گرفته است مسئولان ورزشی دو طرف اعلام کردند که مسئله را در سطوح بالا حل و فصل کرده اند.

لازم به ذکر است سنگاپور در کنار کشورهای مسلمان مانند مالزی ، اندونزی و برونئی یکی از کشورهایی است که ورزشکاران مسلمان زیادی را در تیم های خود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8