جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 7, 2020
استاد

حوزه/ چاپ دوم کتاب «استاد» خرده روایت هایی از زندگی شهید هسته ای، دکتر مجید شهریاری توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه  چاپ دوم کتاب «استاد» خرده روایت هایی از زندگی شهید هسته ای، دکتر مجید شهریاری توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

در این کتاب حدود ۲۰۰ خاطرهاز دوستان، دانشجویان، همکاران، همسر و فرزند شهید مجید شهریاری که همگی از آن استاد شهید درس گرفته‌اند، ذکر گردیده است.

تمام آن ها که آموخته اند از تعهدش، نکته سنجیش، سخاوت علمیش، پدرانه هایش، رفاقتش، اخلاصش، عاشقانه هایش، لطافتش، جدیتش، صبر و ایستادگیش و…

که تمام اینها، تنها گوشه ای از وجود شهید است. او براستی تحقق یک مسلمان واقعی بود در یک جسم خیلی عادی. تجلی یک عالمه صفات ناب و متفاوت، همه در کنار هم.

این کتاب نقل روزهایی است که شاید دیگر در بین آدم‌ها غریب باشند.

نقل فضایی است که در آن، درس‌ها درونی و جزیی از وجود مخاطب او می شد، فرقی نمی‌کرد که آن مخاطب شاگرد بود، استاد بود، دوستش، همسرش یا دخترکش، دفتردار و یا حتی کارمند ساده آبدارخانه دانشکده. مهم این بود که درس می‌گرفت و آن درس را فراموش نمی‌کرد.

این کتاب نقل فضایی ساده و صمیمی است که در آن، سخت‌ترین مسائل علمی روز دنیا، به زیباترین نحو حل می‌شد؛ با تلاشی پر از انگیزه، توکل، با لبخند و عشق به رشد و بالا رفتن و بالا بردن.

نقل اساتید و دانشجویانی است که حقیقتا دوست یکدیگر بودند.

نقل فضای مثبتی است که خیلی بالاتر از پرداختن به حواشی مثل رقابت منفی، بخل، توجه به مادیات، اختلافات و داد و ستد نمره بود…

و اعترافی است دسته جمعی، و احساس دِینی که همه به مرد ریزنقش بی‌ادعایی دارند که در عین سادگی و زندگی خیلی عادی بین ما، تمام وجودش درس بود.

در برشی از کتاب می خوانیم:

و چقدر راحت نفهمیدیم که تو…

تنها استاد درس و مشق دانشگاهمان نبودی…

تو…

استاد راهمان بودی…

از میان تمام علم و دانش و سختگیری و دقتت…

از میان تمام تواضع اختیاریت…

تمام مجاهده و مراقبه ات…

و تمام عشقت به ائمه اطهار که بارها و بارها در کلاس درس و در مناسبات…

ابرازش می کردی…

و ما کیف می کردیم…

که می شود عاشق بود…

و عالم بود…

چه ساده نشناختیمت استاد…

استاد صاحب مکتب ما…

تو…

با رفتنت هم…

بلوغ را برایمان معنا کردی…

و بلوغ…

یعنی رسیدن…

و رساندن…

چاپ دوم کتاب «استاد» خرده روایت هایی از زندگی استاد شهید دکتر مجید شهریاری به قلم فاطمه شایان پویا در قطع رقعی و ۲۳۲ صفحه، همزمان با ایام سالروز شهادت شهید شهریاری و هفته بسیج توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب می توانند از طریق سایت من و کتاب (manvaketab.ir) و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.

313/60

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8