یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 9, 2020
آل هاشم

حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: دیپلماسی مرزبانی بر پایه افزایش تعاملات با کشورهایی که مرز مشترک با ایران اسلامی دارند، استوار است.

به گزارش خبرگزاری حوزه در تبریز، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم، صبح امروز در دیدار فرمانده مرزبانی کشور با بیان اینکه حفظ و حراست از مرزها یک وظیفه همگانی است، گفت: همان طور که مقام معظم رهبری بیان فرموده اند؛ "مرز هر کشور به منزله ناموس آن کشور است"، بنابر این یکی از مهمترین وظایف مرزبانی، حفظ حاکمیت کشور است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با یادآوری رشادت ها و فداکاری های نیروهای مسلح، افزود: نیروی انتظامی در عین مظلومیت با اقتدار تمام دربرابر آسیب ها و تهدیدات دشمنان ایستاده است و در این راه شهدای عزیزی را تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.

امام جمعه تبریز با اشاره به فداکاری ها و ایثارگری های نیروی انتظامی در حوادث اخیر کشور، اظهار کرد: با اقتدار و البته سعه صدر و مردم داری نیروی انتظامی، امنیت و آرامش در خیابان ها حاکم شد و اغتشاشگران هم با درایت این نیروهای مقتدر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم با تاکید بر افزایش تعاملات مرزی، گفت: دیپلماسی مرزبانی بر پایه افزایش تعاملات با کشورهایی که مرز مشترک با ایران اسلامی دارند، استوار است.

سردار رضایی، فرمانده مرزبانی کشور هم در این دیدار با بیان اینکه علی‌رغم تهدیدات، امنیت خوبی در مرزها حاکم است، گفت: مرزهای ایران اسلامی به دلیل حضور فعال و قدرتمند مرزبانان و مرزنشینان از امنیت مطلوبی برخوردارند.

فرمانده مرزبانی ناجا، روابط ایران با کشورهای آذربایجان، ارمنستان، عراق و ترکیه را بسیار خوب اعلام کرد و ادامه داد: در مرزهای شرقی (پاکستان و افغانستان) نیز کارهای بسیار خوبی انجام شده و تلاش ما برای مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر با قدرت ادامه دارد.

سردار رضایی، تاثیر روابط دیپلماتیک در امنیت مرزهای کشور را مشهود دانست و افزود: با همتایان خود در کشورهای همسایه همکاری های بسیار خوبی داریم تا امنیت مطلوبی در سراسر مرزهای ایران اسلامی برقرار کرده و از ورود بیگانگان به کشور جلوگیری کنیم.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: علی رغم تمام سختی ها و شرایط سخت خدمت در مرز، مرزبانان با روحیه دفاع مقدسی از مرزهای کشور پاسداری و حراست می کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8