چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 12, 2020
محمد مختار جمعه وزیر اوقاف مصر

حوزه/ محمد مختار جمعه وزیر اوقاف مصر در یادداشتی با عنوان علمای امت و علمای فتنه به معرفی این دو دسته از علما و ویژگی های آنها پرداخت.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری حوزه محمد مختار جمعه وزیر اوقاف مصر در یادداشتی با عنوان علمای امت و علمای فتنه به معرفی این دو دسته از علما و ویژگی های آنها پرداخت و گفت:

علم واقعی علمی است که موجب آبادانی سرزمین ها است و صاحب خود را به عامل سازندگی تبدیل می کند نه عامل ویرانی. و عالم واقعی ضامن امنیت دین و میهن و امت است و علمای واقعی نیز مشعل های هدایت هستند که به دین و دنیای بشریت کمک می کنند.

وی افزود: عالم واقعی کسی است که علم و اخلاقش او را از تجارت با علم نهی می کنند و از این رو عالم واقعی قابل خرید و فروش نیست.

وزیر اوقاف مصر در ادامه خاطر نشان کرد: در مقابل علمای واقعی، علمای تقلبی و غیر واقعی هستند که از روی طمع یا غفلت در چنگال گروه های افراطی گرفتار شده اند و بیشتر کسانی که از روی میل خود یا به خاطر فریب خوردگی در دام این گروه های افراطی گرفتار شده اند و نتوانسته اند خود را از آن برهانند و آزادی و آزادگی خود را از دست داده اند و پا در مسیری غیر قابل بازگشت نهاده اند که به زیان دین و میهن و کرامت و انسانیت آنها است و در این راه قلم و سخن و بیان خود را برای ترویج افکار افراطی گمراه کننده به کار گرفته اند تا جان انسان های بی گناه و تخریب شهرها و کشورها و ویران ساختن آبادانی ها و سوزاندن هر خشک و تر را مباح بدانند!

وی افزود: علمای فتنه اهل تکفیر هستند که بدون علم فتوا می دهند و اهل عمل نیستند و دین خود را به بهای اندک می فروشند و مطالب دروغ را به خدای متعال و پیامبر نسبت می دهند.

وزیر اوقاف مصر گفت: اما علمای امت در مقدمه صفوف دفاع از دین و میهن هستند و معنای آبادانی را می فهمند و برای برقراری ثبات و امنیت فکری و امنیت عمومی تلاش می کنند و شریعت الهی را با بیانی روشنگر برای مردم بازگو می کنند و قادر به فهم واقعیت ها و شرایط و چالش های روزگار خویش هستند و می توانند طلسم های باطل عصر را بگشایند و به این مسئله واقف هستند که فتوا با تغییر زمان و مکان و شرایط، قابل تغییر و انعطاف است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8