پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
حجت الاسلام و المسلمین عبادی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: فضای مجازی بزرگترین سلاح دشمن علیه ماست، البته خود ما مقصریم که آن را در اختیارش قرار داده ایم.

به گزارش خبرنگار «حوزه» در بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، پیش از ظهر امروز در دیدار با عضو کارگروه فضای مجازی مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در جنگ های فکر، اندیشه و عقیده، از امکانات گذشته و جدید استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه ما در قرن ۲۱ هستیم و پیشرفته ترین و موثرترین سلاحی که می تواند پیروزی و شکست ها را رقم بزند، سلاح واژه هاست، افزود: با بمب اتم، پیروزی رقم نمی خورد زیرا کسی زنده نمی ماند که پیروزی و شکست را رقم بزند، لذا آن سلاحی که امروز پیروزی را رقم می زند واژه ها، عبارت ها، سخنرانی ها و شبهات است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه امروز فضای مجازی بسیار تأثیرگذار است، گفت: در فضای حقیقی نیز از واژه هایی استفاده می کنند که معانی مشترک دارد و گوینده مطلبی می گوید و شنونده مطلبی دیگر برداشت می کند، لذا برای واژه ها باید یک لغت نامه جدید نوشته شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تأکید کرد: باید برای معنی واژه هایی که در حوزه ی سیاست، مذهب، قومیت، اقتصاد و... مطرح می شود، یک لغت نامه جدید نگاشته شود و در اختیار مردم قرار گیرد تا وقتی برخی ها سخن از آزادی، استقلال و اجتهاد می زنند، ملت مفهوم آن را بدانند.

وی با بیان اینکه امروز واژه ها، بزرگترین و خطرناک ترین سلاح است، افزود: باید برای فضای حقیقی جدول بندی شود تا مخاطب بداند مراد از متکلم چیست، زیرا برخی ها با همین حرف ها مردم را گول می زنند، از آن ها رأی جمع می کنند و سرنوشت آن ها را تغییر می دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد: دشمنان با استفاده از واژه ها برای مردم انقلاب های رنگین می سازند و در کشورهای مختلف دخالت می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان داشت: آقایانی که خودشان را از همه فهمیده تر می دانند چطور می گویند که نمی دانیم و ما چگونه باور کنیم که نمی دانند، اگر بگوییم این افراد نمی دانند نظر خوشبینانه است که امیدواریم این گونه باشد و ندانسته این کارها را بکنند.

وی افزود: متأسفانه فضای مجازی را به روی دشمن باز می کنند و افکار، اندیشه، عقیده، اقتصاد، فرهنگ، مسائل اجتماعی و اقتصادی را به آن گره می زنند و سر نخ ها را به دست دشمن درجه یک ما می دهند، در چنین شرایطی باید برویم پاسخ شبهات و تحلیل های سیاسی را بدهیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: فضای مجازی بزرگترین سلاح دشمن علیه ما است که خود ما مقصر هستیم و آن را در اختیارش قرار داده ایم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه باید بدانیم که چگونه از این مردم شریف، ناموس، شرف، اقتصاد و کشورمان دفاع کنیم، بیان داشت: هم به دشمنان و هم به آنانی که فکرشان به مانند فکر دشمنان است پیام می دهم که آنچه را که خواب دیده اند به گونه ای دیگر تعبیر خواهد شد.

وی مطرح کرد: دشمنان در سطح بین الملل ظلم های بسیار انجام داده اند که همه ی آن ها وقایع تلخی است، همچنین در بسترهای فضای‌ مجازی و حقیقی دروغ گفتند و با مکر و حیله مردم را گول زدند، اما امروز آثار شکست بین الملل برای لیبرال دموکرات غرب واضح و روشن است، زیرا آنچه آن ها خواستند به زور انجام دهند به سمت خودشان کمانه کرده است.

امام جمعه بیرجند گفت: دشمنان باعث گمراهی جامعه‌ زنان، جوانان، فرزندان و مردان ما شده اند، اما این ترفند برای آن ها پیروزی را رقم نزده، بلکه این عقده هایی است که برای ملت ها به وجود می آید و روزی به سوی خودشان برگشت خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: کم کم همگان می فهمند که برخی ها دارند به مردم خیانت می کنند و الا چه کسی نمی داند که فضای مجازی جامعه باید دست کشور باشد.

وی بیان داشت: در کجای عقل و شعور ما این اجازه داده شده است که افکار، اندیشه، اخلاق، رفتار و فرهنگ مان را در دست دشمن قرار دهیم، در کجای دنیا چنین چیزی را می پسندند؟

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: چقدر حیف است انسان هایی که چه به صورت انتخابات و از طریق رأی مردم و چه به صورت انتصاب در مسئولیتی گماشته می شوند و شخصیت و عنوانی به وی اعطا می شود اما عوض اینکه خدمت کنند به ملت خیانت می کنند و این جای بسیار تأسف دارد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: در نهایت پیروز میدان ها، ملت هستند و بیگانگان و عناصر آن ها هیچ وقت موجب پیروزی نمی شوند که اگر این گونه بود باید صدام، مرسی و رئیس جمهور مستعفی یمن پیروز می شدند.

وی با اشاره به اینکه شکست ها امروز به پایتخت های دشمنان رفته است، خاطر نشان کرد: امروز اگر به وظیفه ی خود عمل نکنیم شریک جرم دیگران هستیم.

امام جمعه بیرجند در پایان گفت: اگر به وظیفه خود عمل کنیم و برابر وعده هایی که داده شده، شرایط را بسازیم، در سطح جهان پیروزی حق بر باطل، و برای نوع انسان فرج حاصل خواهد شد و آن ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان(عج) خواهد بود.

انتهای پیام/ب

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =