چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ | May 27, 2020
کد خبر: 877144
۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۳
تصاویری از مرحوم آیت‌الله هادی تألهی و حضور رهبر انقلاب بر مزار ایشان

مرحوم آیت‌الله تألهی از عرفای گمنام همدان بود که در دوران مبارزات انقلابی فعالیت داشت و در دوران جنگ تحمیلی موجب آرامش رزمندگان بود.

بیانات رهبر انقلاب را در این فیلم مشاهده میکنید:
«شخصیّت‌هایی مثل آقای تألّهی در همدان یک گوهرهای ناشناخته‌ای هستند که در یک کُنجی قرار گرفته‌اند. حالا مردم همدان و جوانهای همدان و حزب‌اللهی‌های همدان خیلی از ایشان و مرحوم آقای آقانجفی استفاده میکردند، لکن ظرفیّت استفاده‌ی از این بزرگوران و امثال اینها خیلی بیشتر از اینها است. واقعاً یکی مثل مرحوم آقای آقانجفی یا مثل مرحوم آقای تألّهی در همدان میتوانست منشأ یک حرکات عظیمی باشد.
یک بار در یکی از سفرهایی که زمان دوران دفاع مقدّس رفتیم همدان، ایشان را آنجا زیارت کردم؛ لکن این را میدانستیم که جوانهای حزب‌اللهی و مبارز و اینهایی که اهل جبهه و جنگ و میدان جنگ و مانند اینها بودند، با ایشان مأنوس بودند. و چیز عجیبی است: پیرمردی که مثلاً حدود هفتاد [سال] یا بیشتر سنّش است، دوروبرش تمام، این جوانهای علاقه‌مند و عاشق جبهه و مانند اینها [بودند]. و اینها اقناع میشدند؛ ببینید این مهم است. روحانی خوب، عالم دینی خوب، این‌ جوری است که مثل یک خورشیدی میدرخشد؛ وقتی می‌آیند نزدیک او، به ‌طور طبیعی نورانی میشوند؛ و ایشان این ‌جور بود.»

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =