پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
تصاویر/ آیین تکریم و معارفه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

حوزه/ دبیرکل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مقام معظم رهبری در عرصه رهبری جهان اسلام این عملکرد دشوار است که توانستند جبهه تفرقه گرا را شکست دهند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تهران، آیت‌الله محسن اراکی، در آیین تکریم و معارفه دبیرکل سابق و جدید مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: لازم است از مقام معظم رهبری که به مدت ۸ سال ماموریت بزرگ دبیرکلی این مجمع را بر دوش ایشان قرار داده اند، تشکر کنم، در عرصه تقریب و وحدت، در چند سال اخیر شاهد چالش‌های بسیاری بوده ایم و دشمن با بسیج همه امکانات خود برای ضربه زدن به جهان اسلام تلاش کرد. اما فرمانده مقابله با این چالش‌ها مقام معظم رهبری بودند و نهاد مجمع تقریب به نمایندگی از ایشان در این جبهه به جنگ تفرقه پرداخت.

دبیرکل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، با اشاره به مسئله وحدت تصریح کرد: جبهه تفرقه‌گرا امروز سعی در ضربه زدن به جهان اسلام را دارد، اما مقام معظم رهبری توانستند در عرصه وحدت پیروز شوند. می‌توان گفت یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های مقام معظم رهبری در عرصه رهبری جهان اسلام این عملکرد دشوار است که توانستند جبهه تفرقه گرا را شکست دهند.

آیت‌الله اراکی از دبیرکل‌های سابق مجمع تقریب یعنی آیت‌الله واعظ زاده و آیت‌الله تسخیری که خدمات گسترده‌ای در جهت تقریب و وحدت انجام دادند و نیز از همه نهادهایی که مجمع تقریب را در این مسیر همراهی کردند، قدردانی کرد.

دبیرکل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی وارد دوره جدیدی از نشاط شده است و برای انجام فعالیت‌های تقریبی توانمندی لازم را خواهد داشت؛ بنابراین موفقیت حجت‌الاسلام و المسلمین شهریاری را از خداوند متعال خواستاریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =