پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 4, 2020
تصاویر/ نشست خبری مدیرکل ومعاونین کمیته امداد امام امام خمینی(ره)

حوزه/ مدیرکل کمیته امداد انقلاب اسلامی بر نقش مشاوران دینی این نهاد در بازگشت 200 زوج طلاق گرفته به نهاد خانواده خبرداد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، اکبر میرشکار امروز در همایش«شروع دوباره» با تأکید بر نقش مشاوران دینی و خانواده در توانمندسازی کمک شوندگان که در سالن همایش مرکز فرهنگی تربیتی حضرت معصومه(س) برگزار شد گفت: یکی از فعالیت‎های امداد رفتن به سراغ خانواده‌هایی که به‌دلیل اعتیاد، بیکاری و عوامل دیگر از یکدیگر جدا شده بودند.

وی از بازگشت مجدد 200 زوج به زندگی دوباره خبر داد و افزود: بسیاری از این خانواده‌ها دچار آسیب‌های اجتماعی شده بودند که به کمک مشاوران تلاش کردیم مشکلات این خانواده‌ها برطرف شود.

مدیرکل کمیته امداد قم مطرح کرد: امروز 70 نفر از دانش‌آموزانی که ترک تحصیل‌کرده بودند به آغوش خانواده بازگشته و ادامه تحصیل داده‌اند.

وی با اشاره به عضویت 22 هزار خانواده در کمیته امداد قم که مستمری دریافت می‌کنند گفت: همچنین 38 هزار و 700 نفر به‌صورت موردی به این نهاد مراجعه داشته‌اند؛ ازدواج هزار و 10 مورد و دریافت وام کارگشایی قرض‌الحسنه از سوی 3 هزار نفر از دیگر خدمات ارائه‌ شده به مدد جویان کمیته امداد قم بوده است.

مدیرکل کمیته امداد قم از قرار گرفتن 1100 نفر از خانواده‌های تحت پوشش در چرخه اشتغال در 9 ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: 600 نفر نیز از این چرخه خارج‌ شده‌اند البته امیدواریم این تعداد به 1500 نفر برسد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =