سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ |۱ رجب ۱۴۴۱ | Feb 25, 2020
حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل طباطبایی اشکذری

حوزه/ نماینده رهبر انقلاب در سوریه گفت: حماقت ترامپ در به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی باعث ایجاد فضای جدیدی در منطقه شد که در نهایت باعث اخراج آمریکایی ها از منطقه خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه  حجت‌الاسلام‌والمسلمین طباطبایی نماینده ولی فقیه در سوریه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته حرم حضرت زینب با اشاره به اهمیت تقوا در دین، ابراز داشت: تقوا قانون کلی و جامع است که بنده به وسیله آن به تقرب الهی می رسد و همه ادیان الهی به نص آیه قرآن بر داشتن تقوا سفارش کرده اند.

وی ادامه داد: لفظ تقوا در قرآن ۴۵ بار و مشتقات آن ۱۰۰ مرتبه، استفاده شده است که نشان از اهمیت بالای تقوا در قرآن دارد و زندگی انسان را به مرتبه مقام الهی می رساند.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی با اشاره به ۳ مرتبه تقوا، اظهار داشت: مرتبه اول، تقوای عام است که همان انجام واجبات و ترک محرمات است، مرتبه دوم تقوای خاص است که همان انجام واجبات و مستحبات و ترک محرمات و شهبات است و مرتبه سوم تقوای خواص است که انجام واجبات و مستحبات، ترک محرمات و شهبات و خشیت و ترس از خدا در همه احوال و رسیدن به مرحله فناء در صفات خدای متعال است.

نماینده ولی فقیه در سوریه در خطبه دوم نماز جمعه خود با اشاره به حوادث اخیری که در منطقه رخ داد، آن را مقدمه تحول تاریخی دانست و افزود: جنگ بین حق و باطل در هر زمان و مکانی استمرار دارد فقط شخصیات و فضای آن تغییر می کند   و باید اطمینان داشت که پیروزی نهایی قطعا با حق خواهد بود.

وی تاکید کرد: امروز باطل و امپراطوری شر در دوران ما آمریکایی ها، صهیونیستی ها و دنباله رو های آنها هستند که از ارتکاب هیچ جنایتی برای به فساد کشیدن منطقه ابائی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: داعش تروریست را آنها درست کردند که اهداف شوم و شیطانی خود را محقق کنند ولیکن به وسیله آن مرد با اخلاص، شجاع، با ایمان و فرمانده دلاور حاج قاسم سلیمانی، همه این نقشه ها نابود گشت و پروژه داعش به موزه تاریخ جهت عبرت گرفتن، فرستاده شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طباطبایی ادامه داد: آمریکایی ها نتوانستند نابودی داعش را تحمل کنند و ترسیدند حاج قاسم سلیمانی در مرحله دوم رژیم صهیونیستی را نابود کند که این دفعه آمریکایی ها مستقیما وارد عمل شدند و حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش را به شهادت رساندند.

نماینده ولی فقیه در سوریه با اشاره به حماقت ترامپ در انجام این جنایت، تاکید کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی باعث ایجاد فضای جدیدی در منطقه شد که در نهایت آمریکایی ها از اینجا اخراج شوند و خون این شهدا ابتدای نابودی امپراطوری شر آمریکایی ها از منطقه و جهان خواهد شد.

وی ادامه داد: این تظاهراتی که ضد آمریکا نه تنها در منطقه بلکه در سرتاسر جهان انجام شد آغاز افول آمریکا را نوید می دهد و به برکت خون این شهدا امپراطوری آمریکا نابود خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی در پایان اظهار داشت: برای آمریکایی ها مکان امنی در منطقه وجود نخواهد داشت و باید از اینجا فرار کنند قبل از آنکه اتفاقات دیگری برای آنها واقع شود، آنها تریلیون دلار برای باقی ماندن در این منطقه صرف کردند ولی برای فرار از اینجا بیشتر از آن باید خرج کنند چرا که ملت های منطقه، مراجع و علما همه خواهان خروج آمریکایی ها از منطقه هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =