سه‌شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ |۱ رجب ۱۴۴۱ | Feb 25, 2020
اعزام گشت های پلیس در پی تهدید مساجد راترهام

حوزه/ نماینده پارلمان راترهام در انگلیس ضمن بیان اینکه گزارش های نگران کننده ای از سوی گروه راست افراطی به دست شان رسیده اعلام کرد که پلیس و شورای شهر گشت های اضافی برای تضمین امنیت مردم اعزام کرده اند.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از  rotherhamadvertiser، در پی تهدیدهای اخیر علیه مساجد شهر  راترهام، شهری در منطقه  بیرمنگام در یورکشایر و هامبر انگلستان، پلیس مجبور شد گشت های اضافی به منطقه اعزام کند.

 «گزارش های آزاردهنده» در رابطه با تهدیدهای گروه راست افراطی «بریتین فرست» باعث شده تا شورای شهری و پلیس دست به اقدام عملی بزنند.

سارا قهرمان ، نماینده پارلمان راترهام گفت که گزارش های نگران کننده ای از برتین فرست و هدف قرار دادن مساجد به دست ما رسیده و آن ها مردم را علیه مساجد تحریک می کنند.

وی افزود:  این یک ارعاب عمدی است و متاسفانه قربانیانی خواهد داشت.

سخنگوی پلیس یورکشایر جنوبی نیز گفت:  ما با شورای شهر و جامعه محلی در حال کار هستیم. به ما گزارش داده شده که روز پنج شنبه گروهی در حال پخش اعلامیه هایی در اطراف دو مسجد در شهر دیده شده اند.

وی افزود که برای ایجاد حس امنیت در میان مردم قصد دارند که گشت های پلیس اضافی را در منطقه پیاده کنند.

خانم قهرمان با تشکر از پلیس یورکشیایر جنوبی به خاطر حفظ نظم ، با بیان اینکه اهداف این افراد «ترساندن ساکنین و ایجاد تفرقه میان مردم » است ، افزود:  امروز می خواهم پیامی بفرستم و آن این است: ما از افراط گرایی در شهرمان استقبال نمی کنیم.  با این وجود ، من می دانم که حضور چنین گروه های نفرت انگیزی ، بخصوص برای جوامع  نگران کننده خواهد بود.

وی افزود: بنابراین ، من می خواستم اطمینان حاصل کنم که پلیس از آن آگاه است و به طور جدی فعالیت آن ها را نظارت می کند.

  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =