جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 22, 2021
ولایتی

حوزه/ مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب، با بیان اینکه پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، عراق است گفت: خاتمه حضور آمریکا در عراق به اتمام حضور آن ها در سوریه خواهد انجامید و به زودی آن ها از این دو کشور بیرون خواهند رفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل با بیان اینکه پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، عراق است گفت: خاتمه حضور آمریکا در عراق به اتمام حضور آن ها در سوریه خواهد انجامید و  آن ها از این دو کشور به زودی بیرون خواهند رفت.

دکتر ولایتی شنبه ۱۹ بهمن ماه در مراسم اربعین شهید سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار شد، تاکید کرد: شهادت سردار سلیمانی مهمترین حادثه در تاریخ معاصر است.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی هم در زمان حیات و هم پس از شهادت منشاء برکات بود، افزود: آنچه که در عراق با حضور پرشور مردم اتفاق افتاد، یک خاتمه خوبی بود برای اختلافاتی که با تحریک آمریکا ایجاد گردید.

دکتر ولایتی تشییع پیکر سردار سلیمانی را در تاریخ اسلام کم نظیر دانست و بیان کرد: آمریکایی ها با این کار خود حماقت بزرگی را انجام دادند، آن ها تصور می کردند که با این اقدام جبهه مقاومت رو به خاموشی خواهد رفت اما آنچه که همزمان و با حضور مردم اتفاق افتاد  نشان داد که آنان باز هم دچار اشتباهات محاسباتی شدند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل افزود: شعار علیه رژیم صهیونیستی در سال های اخیر در عراق مرسوم نبوده و این اتفاق موجب شد که مردم عراق علیه رژیم صهیونیستی شعار بدهند.

وی تاکید کرد: آمریکایی ها باید بدانند که از عراق رفتنی هستند و با توجه به اطلاعات موجود، بخش مهمی از مجلس عراق یکپارچه بر اخراج آمریکایی ها رای دادند؛ همچنین شخصیت های برجسته و صاحب نفوذ عراق نیز با این جریان همراه شده اند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل بیان کرد: در سوریه همین روزها بخش های مهمی از استان ادلب آزاد شده و مجاهدان سوری در حال خاتمه دادن به حضور تروریست های النصره هستند و یقینا تروریست ها در روزهای آینده ادلب را ترک خواهند کرد.

دکتر ولایتی با بیان این که پشتوانه لجستیک نیروهای آمریکا در سوریه، عراق است یادآور شد: خاتمه حضور آمریکا در عراق به اتمام حضور آن ها در سوریه خواهد انجامید و به زودی آن ها از این دو کشور بیرون خواهند رفت.

وی ادامه داد: در گذشته طرح های مشابه معامله قرن بسیار بوده که هنوز جوهر آن خشک نشده بود، باطل شد و امروز خواسته یکپارچه مسلمانان آزاد شدن فلسطین است.

دکتر ولایتی خاطرنشان کرد: طرح معامله قرن طرحی احمقانه است، آن ها روی چیزی معامله می کنند که روی آن مالکیتی ندارند، گروه های مبارز فلسطین با این طرح به مخالفت پرداخته اند و این طرح رزمندگان فلسطینی را دور یک پرچم جمع کرده است.

وی عنوان کرد: دشمن بخواهد یا نخواهد ایران قدرت اول منطقه بوده و خط تهران، بغداد، دمشق، بیروت و فلسطین جبهه مقاومت را در خود دارد و این خط ادامه خواهد یافت.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل تصریح کرد: سیاست های رهبر معظم  انقلاب از گذشته تا کنون مبتنی بر این بوده که پشتیبان نهضت های اسلامی بوده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8