دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ |۵ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 30, 2020
کد خبر: 886033
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
حسان دیاب

حوزه/ حسان دیاب نخست وزیر لبنان که به تازگی کابینه خود را تشکیل داده با شیخ عبداللطیف دریان مفتی اهل سنت لبنان دیدار کرد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری حوزه حسان دیاب نخست وزیر لبنان که به تازگی کابینه خود را تشکیل داده با شیخ عبداللطیف دریان مفتی اهل سنت لبنان دیدار و تاکید کرد: هدف از این دیدار پشت سر گذاشتن مرحله دشواری است که لبنان در آن قرار دارد و در این دیدار به توافق رسیدیم که ارتباط ها برای مصلحت لبنان و وحدت مسلمانان ادامه داشته باشد.

دیاب گفت: دارالفتوای به ریاست مفتی دریان به کار خود ادامه می دهد و من به حکمت و دوراندیشی وی اطمینان دارم.

وی افزود: پس از آنکه کابینه دولت از پارلمان رای اعتماد گرفت، مفتی برای تبریک به من تماس گرفت و در آن تماس تلفنی قرار این دیدار گذاشته شد و از این رو این بازدید من از دارالافتا کاملا طبیعی است زیرا اینجا خانه همه مسلمانان است و دارالفتوا در طول تاریخ خود همین گونه بوده و مفتی نیز دوست و بردار عزیزم است و من به حکمت ایشان اطمینان دارنم و برای وحدت مسلمانان روی آن حساب می کنم.

نخست وزیر گفت: در مورد امور مربوط به مسلمانان و اوضاع عمومی و شرایط مالی اجتماعی با مفتی صحبت کردیم و تاکید کردیم که در شرایط کنونی تمام وفاداران به لبنان باید دست به دست هم دهند تا از این مرحله دشوار بگذریم و به توافق رسیدیم که این دیدارها برای مصلحت لبنان ادامه داشته باشد.

شیخ دریان نیز در این دیدار به دیاب به خاطر رای آوردن کابینه اش تبریک گفت و برای او آرزوی موفقیت برای خدمت به لبنان و مردم آن و برآورده کردن آرزوهای مردم نمود و گفت: دولت رای اعتماد گرفته و اکنون دیاب نخست وزیر تمام لبنان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =