چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 27, 2021
اسرائیلی ها یک نانوایی محبوب فلسطینی در بیت المقدس را تعطیل کردند

حوزه/ یک نانوایی فلسطینی در قلب بیت المقدس اشغالی که برای نمازگزاران مسجدالاقصی نان محبوب فلسطینیان را می پخت، به دستور مقامات اسرائیلی تعطیل شد.

 به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از imemc، مقامات اسرائیلی یک نانوایی محبوب فلسطینی را پس از ۶۰ سال سابقه کار تعطیل کردند.

این نانوایی فلسطینی در قلب بیت المقدس پس از ۶۰ سال به اجبار صهیونیست ها تعطیل شد. دلیل تعطیلی این نانوایی این بود که برای نمازگزاران فلسطینی که برای اقامه نماز به سمت مسجدالاقصی حرکت می کردند، نان تازه می پخت!

دولت اشغالگر اسرائیلی در بیت المقدس به ابونصر ابوسنیه صاحب این نانوایی دستور داده بودند که پخت نان محبوب فلسطینیان یعنی کاکه (یک نان بیضی شکل با دانه های کنجد) را برای نمازگزاران مسجدالاقصی متوقف سازد.

بسیاری از فلسطینی ها ، کاکه را «ذات فلسطین» می دانند و بوی نان کنجد در ساعات اولیه صبح خیابان های بیت المقدس را پر می کند.

مقامات شهری اسرائیل که این دستور را صادر کرده اند ، نمی گویند که چرا توزیع نانوایی برای نمازگزاران مشکلی ایجاد کرده است ، اما تحلیلگران فلسطینی می گویند که به نظر می رسد این بخشی از ایجاد فشار علیه فلسطینیان برای ممانعت از نماز خواندن آنان در مسجد الاقصی است.

درست در خارج از مسجد ، در نزدیکی محل نانوایی ، فروشگاه های اسرائیلی و غرفه های بازار برای فروش تی شرت های توریستی با تصاویر مسجد منفجر شده ، که جای آن را معبد یهودیان پر کرده، به گردشگران عرضه می کنند.

به گزارش قدس نیوز ، خدمه شهرداری و پلیس اسرائیل برای اعمال فشار در نوزدهم ماه فوریه به این نانوایی در محله باب هیته حمله کردند و پسر صاحب را برای چند ساعت بازداشت کردند.

شهرداری اسرائیل پیش از این در ۹ فوریه به نانوایی حمله کرده بود و تهدید کرده بود که آن را تعطیل خواهد کرد مگر اینکه صاحب آن به شرایط صهیونیست ها تن دهد.

مسجد الاقصی سومین مکان مقدس مسلمانان است. فلسطینی ها بیش از هزار سال این مکان را حفظ کرده اند. اما در طی چند سال گذشته ، شهرک نشینان اسرائیل با هدف تصرف آن برای تخریب مسجد و ساخت یک معبد یهودی در آنجا به طور مرتب به محوطه این مسجد حمله کرده اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8