پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ | Jul 2, 2020
نامگذاری مدل علمی به افتخار یکی از قربانیان  مسجد کرایست چرچ

حوزه/ مدالی توسط دانشکده پزشکان عمومی سلطنتی نیوزیلند، به افتخار دکتر امجد حمید یکی از کشته شدگان حمله تروریستی به مساجد کرایست چرچ، نامگذاری شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از scoop، یک مدال افتخار جدید به افتخار دکتر امجد حمید، یکی از کشته شدگان حمله تروریستی به مسجد کرایست چرچ نام گذاری گردید.

این مدال توسط دانشکده پزشکان عمومی سلطنتی نیوزیلند به نام این پزشک تعلق گرفته است زیرا دکتر امجد حمید، پزشک قلب و یک مشاور بیمارستان روستایی و همچنین یکی از اعضای بخش کالچ پزشکی بیمارستان روستایی بود.

 برای نخستین بار امسال نویسنده یک مقاله برتر دانشگاه اوتاگو که پیرامون تحقیقات علمی درباره داروی قلبی تنفسی می باشد، این مدال را کسب کرد.

لین هیمن ، مدیر عامل کالج در این باره گفت:  این یک ادای احترام به دکتر حمید است که از این راه به او احترام بگذاریم و او را با بالاترین دستاوردها در پزشکی قلب تنفسی همراه کنیم.

جنیفر کیوس رئیس بخش پزشکی بیمارستان روستایی نیز گفت: دکتر حمید به عنوان یک پزشک بسیار حرفه ای ، دلسوز و مهربان شناخته می شد و مرگ وی غم تکان دهنده ای در حرفه بهداشت روستایی بود.

وی گفت: ایجاد این مدال به نام او به زنده نگه داشتن حافظه و یادبود آثار وی در سالنامه های تاریخ پزشکی نیوزیلند کمک می کند.

در حالی که دکتر حمید به همراه همسر و خانواده در کرایست چرچ زندگی می کرد  وی به هاورا سفر کرد تا به عنوان مشاور بیمارستان روستایی کار کند.

وی از سال ۱۹۹۸ به عنوان یک پزشک رسما فعالیتش را آغاز کرد و از سال ۲۰۱۳ عضو همکار بخش بیمارستان کالج روستایی بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

نظرات

  • سهیل وثوقی IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۰
    0 0
    سایت حوزه کی باز می شود من حوزه را دوست دارم
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8