پنجشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹ |۱۵ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 9, 2020
شیخ زکزاکی

حوزه/ پسر شیخ زکزاکی در یادداشتی به تشریح وضعیت نابسامان و وخیم پدر و مادرش در حبس پرداخت و گفت: مدیریت امور زندان ها مانع درمان و مراقبت بهداشتی از آنها می شود.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه محمد ابراهیم زکزاکی پسر شیخ زکزاکی در یادداشتی به تشریح وضعیت نابسامان و وخیم پدر و مادرش در حبس پرداخت و گفت: مدیریت امور زندان ها مانع درمان و مراقبت بهداشتی از آنها می شود.

وی گفت: امروز مجبور شدم سکوت نوشتاری ام رو بشکنم چون امید داشتم که وضعیت عذاب آور والدینم که در زندان هستند با سکوت من خرابتر نشود!

از زمانی که والدینم از حصرخانگی به زندان کادونا منتقل شدند، دائما فشارخون پدرم به صورت نامنظم بالا و پایین می رود و این وضعیت در کنار سایر مشکلات، رو به وخامت است.

محمد ابراهیم زکزاکی ادامه داد: مادرم نیز در بین مشکلات متعدد دارای خونریزی از دماغ و دهان است که به خاطر عدم درمان در این چند سال ادامه یافته است!

در دسامبر گذشته بالاخره چند دکتر توانستند والدینم را ملاقات کنند و آنها دستور به تعدادی آزمایش دادند که برخی از آنها نیازمند انتقال به بیمارستان است اما مسئولین زندان ادعا دارند که دادگاه چنین حکمی نداده است!!

در این یادداشت آمده است: در ۲۴ فوریه دادگاه دستور داده بود که دسترسی لازم به تجهیزات پزشکی مورد نیاز فراهم شود. در ۲۶ فوریه آنها مجددا آزمایشهای مورد نظر را تکرار کردند.

امروز با گذشت چندین هفته و طی شدن همه مقدمات شامل ملاقات پزشکان و هماهنگی های متعدد با دفتر زندان ایالت کادونا، باز هم همه تلاشهای ما برای انجام آزمایش های پزشکی والدینم به هدر رفت!

وی ادامه داد: طبق گفته یکی از پزشکان که تنها کسی است که اجازه ملاقات را دارد آنها گفته اند که ایشان و هر دکتر دیگری باید درخواستهای جداگانه ای را به دفتر زندان ارائه کنند و ابتدا تاییدیه پایتخت را دریافت کنند!!

این یعنی اینکه ما باید مجددا همه هماهنگی ها را با دکتر زندان و دکتر نماینده ایالت طبق زمان بندی ایشان انجام بدهیم.

و این درست بعد از سه هفته هماهنگی است که ما باب میل ایشان انجام داده ایم!!

دکتر تاکید کرده که همه فرآیند، صرفا بایستی بدون حضور هیچگونه نماینده قانونی شما صورت بگیرد! بر طبق گفته مسئول کنترل زندان کادونا آقای موازودن موسی با وکلا هم همینطور برخورد خواهد شد. این درحقیقت بدین معناست که کلیه مراقبتهای پزشکی به نحو غیرمشخصی منتفی هستند!! 

محمد ابراهیم زکزکی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =