پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 13, 2020
داشتن ریش و حجاب در نیروی دریایی آمریکا مجاز شد

حوزه/ طبق قانون جدید که از ۱۶ مارس در تمامی مراکز مرتبط با نیروی دریایی آمریکا به اجرا گذاشته می شود، داشتن حجاب، عمامه، کلاه کوفی، سرپوش یهودیان و همچنین گذاشتن ریش و موهای متفاوت مجاز شد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» ، نیروی دریایی، سومین شاخه از ارتش آمریکا می باشد که اجازه داشتن پوشش اسلامی و حجاب، گذاشتن عمامه، کلاه کوفی، سرپوش مخصوص یهودیان و همچنین گذاشتن ریش و موهای بلند متعلق به ادیان مختلف به دلایل مذهبی را می دهد.

این قانون هفته گذشته و از ۱۶ مارس ۲۰۲۰ در تمامی مراکز و اقامتگاه های مربوط به نیروهای دریایی به اجرا گذاشته شده و تمامی ملوانان می توانند با گرفتن مجوزهایی، مشمول این قانون به دلایل مذهبی باشند و پوشش دینی مدنظرشان را هنگام خدمت در نیروی دریایی آمریکا داشته باشند.

با این حال به نظر می رسد هنوز چالش هایی در این رابطه پیش روی ملوانان مذهبی آمریکایی قرار داشته باشند.

طبق قانون جدید، ملوانان برای گرفتن مجوز ابتدا باید با مشاور مذهبی مصاحبه داشته باشند و مشاور دینی ارزیابی لازم را در رابطه با صادقانه بودن درخواست ارائه شده از سوی آنان انجام می دهد.

مشاور مذهبی سپس یک ارزیابی به کاپیتان ملوان یا هر سرپرست دیگری ارسال می کنند. آنها همچنین برای ارائه درخواست شان به مشاوره یک وکیل دادگستری نیاز دارند و بسته به نوع درخواست، رئیس نیروی دریایی حکم نهایی را در رابطه با پوشش مذهبی ملوانان صادر می کند.

ائتلاف سیک، بزرگترین سازمان حقوق مدنی اقلیت سیک ها در آمریکا، نیروی دریایی ارتش را برای این آیین نامه جدید ستوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8