سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 2, 2020
حجت الاسلام و المسلمین قاسمی نیا

حوزه/ معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش گفت: امسال به جای حضور در دامن سبز، زیبا و فرح بخش طبیعت با هدف تلاش برای قطع زنجیره شیوع ویروس منحوس کرونا وشکستن غرور او، همه در خانه می مانیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، محمدرضا قاسمی نیا، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم در یادداشتی آورده است: روز طبیعت نوروز امسال یا همان روز سیزدهم فروردین از تمام سال های دهه های اخیر متفاوت است!

با آمدن میهمان ناخوانده و نامیمونی به نام کرونا ویروس از آخرین روزهای بهمن ماه و نخستین روزهای اسفندماه سال ۱۳۹۸که بدون گذرنامه و هرگونه ویزا یی تاکنون مرزهای حدود۲۰۰کشور رادرنوردیده وهم چنان یکه تازی می کند!!

مردم عزیز و دوست داشتنی ایران قهرمان که هماره با طبیعت ومحیط زیست مهربان و یاور هستند اما امسال برای حضور در دامن سبز، زیبا و فرح بخش طبیعت باهدف تلاش برای قطع زنجیره شیوع ویروس منحوس کرونا وشکستن غرور او؛ درخانه می مانند چون عاشق هم هستیم و طبیعت راباهمراهی پدر؛ مادر؛ فرزندان؛ خواهران، برادران وهمسرودوستان وبزرگان خود می خواهیم!

تفریح وتفرج؛ با شادی و صمیمیت، و خاطرات شیرین مانا می شود وآن هم بدون عزیزان و دوستانمان ممکن نیست!

روز سیزدهم نوروز سال ۱۳۹۹ به جای نشستن در کناررودخانه ها وآبشارها و زیرسایه درختان وحضوردر جنگلل ها، دشت ودمن، کوه ها و صحراها و فضاهای سبزوبوستان ها چون می خواهیم روزهای سال جدیدو نوروز و روز سیزده سال ۴۰۰ رابا اعضای خانواده و دوستان و رفیقان در کنارهم در طبیعت باشیم درخانه می مانیم!

طبیعت رنگارنگ و زیبایی های آن با انسان هارنگ نگه می دارند! و در سیزدهم نوروز سال۹۹ با ماندن درخانه ازرسیدن داغ عزیزان و هم نوعان جلوگیری می شود ودل نازک طبیعت را داغدار نمی کنیم!

پس! ماهم می توانیم در زمره مدافعین ومحافظین سلامت و بهداشت باشیم! تا پشت ویروس منحوس رابر زمین بزنیم وبینی اورا برخاک بمالیم! وجلو طغیانش رابگیریم! ولبخندبرلبان بشریت نقش بندد! وبگوییم :سبحان الله!

معروف است که هرسال روز سیزدهم نوروز به دل طبیعت می رویم اما روز سیزدهم نوروز امسال باماندن درخانه؛ طبیعت صادق را دل تنگ خودمی سازیم تا از خداوند نابودی ورفع ودفع ویروس شوم را نجواکند وهموم وغموم از ما دور شودو طبیعت را به دل ها وخانه های خود دعوت می کنیم وبرای کسب شادی و نشاط وسعادت وسلامت باهم دست به دعا و توسل و توکل به خداوند متعال وحضرات معصومین علیهم السلام دراز می کنیم و خالصانه و خاضعانه در روزهاوشب های ماه شعبان برای ورود به ماه میهمانی خداوندتضرع و التجا می جوییم! و سلامتی وتندرستی همگان را با وساطت بندگان صالح و طبیعت سالم؛ از خداوند مهربان و قادر متعال درخواست داریم! تا با فضل واحسان و رحمت و کرم خداوند؛ دوباره گشایش و زندگی نو باآسایش وآرامش به ما برگردد!

الهنا عاملنا بفضلک و لاتعاملنا بعدلک یاکریم!

یاغیاث المستغیثین!

و انت القادر علی کشف مامنیت به ودفع ماوقعت فیه!

درخانه می مانیم!

و با لطف و یاری خداوندوباهمت واراده مردم کروناراشکست می دهیم!.

انتهای پیام ۳۱۳/۱۷

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =